CHP Genel Başkan Yardımcısı Salıcı, partisinin Hakkari’deki üye ortaklık töreninde konuştu Açıklaması

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Bu ülkeyi ayrıştırmaya, parçalamaya çalışanlara, bu ülkede birbirimize dağ gözle bakmamızı sağlamaya çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Tığ Türkiye’nin birliğinden, beraberliğinden yanayız.” dedi.

Bazı milletvekilleri ve fırka divan üyelerinden oluşan heyetle Hakkari’ye gelen Salıcı, partisinin organ ortaklık töreninde yaptığı konuşmada, 6’lı masayla bu arada ülkede insanca, adilane tıpkısı düzen kuracaklarını söyledi.

Değişik siyasi geleneklerden 6 partinin benzeri araya geldiğini belirten Salıcı, “Ego eminin 6’lı masa de oturacak ve bir değişmeyen verecek. Türkiye’nin geleceğini, bu söylediklerimizin tamamını kiminle kuracağız, reisicumhur adayımız kim olacak, bununla ilişik bire bir karar verecek. Verdikleri karardan sâdır o emanet kimse, Türkiye’nin 13. cumhur reisi olacak.” dedi.

Sınırda bulunan Hakkari’dahi eksen ticaretinin güçlendirilmesine ihtiyaç olduğunu anlatım eden Salıcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hat ticaretinin önünü açacak düzenlemeler yapacağız. Çizik ticaretinin, sınırdaki illere, ayrımsız zamanda sınırın başka tarafındaki ülkelere birlikte oradaki şehirlere birlikte katkı getireceğini biliyoruz. Nedeniyle sınır ticaretinin önünü açacağız. Türkiye’da artık huzuru üretim etmemiz gerekiyor. Çatışmalı ortamın sona ermesini sağlamamız, terörü bitirmemiz, köyüne yaklaşmak talip yurttaşların tamamının kendi köylerine dönmesini sağlamamız gerekiyor.”

Ayrımlı geleneklerden geldiklerini, çok farklı politik partiler olduklarını anlatan Salıcı, “Bunu bile azaltmaya çalışmıyoruz. Yani Bahtiyarlık Partili, İYİ Partili kardeşlerimizi Cumhuriyet Halk Partilileştirmeye çalışmıyoruz, İYİ Partili arkadaşlarımız üstelik bizi özlük partilerine benzetmeye çalışmıyor. Ayrımlı partileriz ama kıymetli olan husus ortaklıklarımızı ortaya çıkarmak. Eğer ayrışmak istersek ayrışacak çokça molekül bulunur amma ağırlık olan ortaklaşmak, bir araya katılmak, Türkiye’nin geleceği üzere fedakarlık yazmak. Cumhuriyet El Partisi da Türkiye’nin demokrasisine cemaat çıkan ve bu zorluklarda lazım fedakarlıkları özne, bu ortaklığı vurgulayan, bu ortaklığı büyüten aynı siyasal partidir. Bu ülkeyi ayrıştırmaya, parçalamaya çalışanlara, bu ülkede birbirimize ızdırap gözle bakmamızı sağlamaya çalışanlara punt vermeyeceğiz. Tığ Türkiye’nin birliğinden, beraberliğinden yanayız.” ifadelerini kullandı.

Salıcı ve beraberindekiler, yıpranmamış üyelere rozet taktıktan sonradan şehir merkezindeki esnafı ve sivil sosyete kuruluşlarını görüşme etti.Share: