CHP lideri Kılıçdaroğlu, kendisine “Hodri yer” diyen Cumhur Reisi Erdoğan’a Tokat’tan cevap verdi

CHP, Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün Tokat’ta vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmadan bölümler içeren bir videoyu sosyal iletişim araçları hesabında yayınladı. Eksiksizlik Kılıçdaroğlu birlikte CHP’nin paylaşımını, “Hangi oldu Erdoğan, bağırıp çağırıyordun geçkin. ‘Akşam gel’ dedim, benzen dökmüş kediye döndün. Kimmiş korkak, Erdoğan” mesajıyla alıntıladı. CHP’nin paylaştığı videoda, Kılıçdaroğlu’nun Reisicumhur Erdoğan’a hitaben Tokat’ta söylediği şu sözlere yer verildi.

“YÜREĞİN VARSA ÇIK KARŞIMA”

“Hep demokrasilerde nüfuz ve tehalüf partilerinin umumi başkanları bu arada televizyonlara çıkarlar. Bir Vakitler bile böyleydi. Merhum Ecevit, Turgut Özal, Süleyman Demirel çıkarlardı bu arada, medenileşmiş insanlar kabilinden oturur, gazeteciler soru sorar, bunlar da yanıt verirlerdi. Şimdi benden kaçıyor, çıkmıyor karşıma. Mazi Osmaniye’den saha okudum, demin Tokat’tan, esnafın arasından, vatandaşın nezdinde baştan Erdoğan’a yer okuyorum. Yüreğin varsa, cesaretin varsa, hesap verilecek tek şeyin yoksa gelirsin karşıma. Devletin hep imkanları önünde. Devletin hep imkanları elinde. İstiyorsan bakanlarını desise. İstiyorsan danışmanlarını hıyanet. Heves edersen promterını aldatma. Tallahi da tallahi dahi bir tane başıma çıkacağım biricik başıma.

“VERİLMEYECEK HESABIMIZ YOKTUR”

Esbak söyledim; ‘Akşam bekliyorum, ne televizyonda istiyorsan. Senin dünya kadar taraftar televizyonun var, o televizyonlara çıkalım.’ Amma karşıma çıkmaya atılganlık edemiyor. Bulmuş YANLIŞSIZ Tümen milletvekillerini, bana oradan saha okuyor. Sen kim, meydan fehmetmek kim. Vadi okuyorsan çık karşıma çık. Yiğitler kabilinden, aslanlar üzere ‘Çıkacağım’ diyeceksin, o antlaşma ben diyeceğim ki ‘Helal olsun, gitmek ki karşıma çıkabiliyor’. Sen orduyla gel, orduyla. Senin tıpkısı güruh adamın var böyle. Bire Bir sürü beslemen var senin. Tıpkısı sürü oligarkın var senin. Onlarla bile gel, on paralık korkmam. On Paralık korkmam, verilmeyecek hesabımız yoktur. Şayet tıpkısı adisyon verilecekse ben hesabı milletime veririm, o büyüklüğünde.”

Kılıçdaroğlu’nun paylaşımı:

Share: