CHP milletvekilleri ile vatandaş ortada ‘eski CHP’ tartışması

SİVAS’ta esnaf ziyareti işleyen Cumhuriyet Altını El Partisi (CHP) Umumi Başkan Yardımcısı Üstün Öztrak ve Sivas Milletvekili Ulaş Glokom, kentte esnaf ziyareti sırasında benzeri vatandaş ile çarkıt CHP tartışması yaşadı.

Ekonomi Masası amacıyla Sivas’a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Üstün Öztrak, CHP Genel Komutan Yardımcısı Ahmet Akın, CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Prof. Dr. Fethi Açıkel, Antalya Saylav Ağır Osman Budak, Hatay Mebus Mehmet Güzelmansur, İstanbul Saylav Mehmet Akif Hamzaçebi, İzmir Mebus Bedri Serter, Tekirdağ Saylav İlhami Özcan Aygun, Uşak Saylav Özkan Alev, İstanbul Milletvekili Hür Karabat, Bursa Saylav Orhan Sarıbal, Sivas Mebus Ulaş Glokom, tutum masası toplantısının ardından esnafı gezdi.

‘ATATÜRK’ÜN PARTİSİNİ NE AĞIL GETİRDİNİZ’Afyon Çıkmaz ve Atatürk Caddesi üzerinde esnaf ziyareti özne CHP heyeti aynı vatandaştan aksülamel aldı. Vatandaşın, “Şimdi CHP’den gelecek güç bu durumu düzeltebilecek mi? Alarga düşkünlük benzeri molekül mi var?” diye Yüksek Öztrak’a soru yöneltti. Vatandaşın elan sonra “Çarkıt ayrımsız CHP yok. Atatürk’ün partisini ne ayla getirdiniz ?” demesi üstüne Öztrak, “Atatürk’ün partisi, Atatürk’ün partisidir” şeklinde karşılık verdi. Bu konuşmanın peşi sıra söze CHP Sivas Milletvekili Ulaş Glokom karışma oldu. Glokom memlekette herhangi bir şeyin CHP döneminde olduğunu söyledi.Vatandaş ise, “Memleketimizin adamısın seni tanıyorum. Amma geçmişteki ortama ülkeyi geri götürmeyin. Bir zamanın sağcı, solcu, Alevi, Sünni ayrışımını yapmayın” diyerek konuştu. Glokom’nun “Ki ayrıştırıyor bu milleti şu zaman? Tayyip’ten apayrı ayrıştıran var mı? 35 insanı münasebet yaktınız?” sorusu üzerine yurttaş, “Tayyip’in tırnağı olamazsın, onu bırak sen, kendine gel. Demirtaş’ı burada CHP otobüsünün üzerinde konuşturdunuz. Madımak’ı yakanlarla kol kola geziyorsunuz” cevabıyla gerginlik yükseldi.

Gayrı milletvekilleri ile vatandaşların araya girmesiyle tartışma sonuç buldu. Esnaf ziyaretlerinin peşi sıra yıldız bilimi kentten ayrıldı.Share: