CHP’li Delicesine: “Hastaneler üzerinden yapılan taşkın harcamaya karşıyız”

CHP Balıkesir Mebus Fikret Delice, “CHP olarak hastanelere karşı değiliz, hastaneler üzerinden yapılan yolsuzluğa ve ekstrem harcamaya karşıyız.” dedi.

Şahin, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın, güzeşte hafta Etlik Şehir Hastanesinin açılışını yaptığını anımsattı.

Site hastanelerine cebin olma nedenlerini açıklanan Delicesine, gelişmiş ülkelerde, hele İngiltere’de, kestirmece 25-30 yıl ilk şehir hastaneleri modelinin denendiğini ancak hastalardan gelen şikayet ve küsurat maliyetler nedeniyle bu sistemden vazgeçildiğini söyledi.

Delimsirek, şifahane yapılmasına alın olmadıklarını, kent hastanelerinin maliyetine cebin olduklarını dile getirerek, “CHP yerine hastanelere bittabi alın değiliz, hastaneler üzerinden yapılan yolsuzluğa ve taşkın harcamaya karşıyız.” diyerek konuştu.

Kamu yönetiminin belirgin ve hesap verilebilir olması gerektiğini kaydeden Delicesine, iktidarın site hastaneleri için yapılan harcamaları açıklayamadığını tez etti.

Site hastanelerinin maliyeti konusunda verdiği istifham önergesine karşılık gelmediğini anlatım fail Delice, kent hastaneleri modelinin sürdürülebilir olmadığını savundu.

Share: