Çıldır’da Tarsim sunumu yapıldı

Ardahan’ın Çıldır ilçesinde Fehamet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi (TARSİM) toplantısında üreticilere tarım sigortaları anlatıldı.

Çıldır kültür merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya TARSİM Erzurum Nahiye Müdürlüğü Erkan Bereketli, Çıldır İlçe Tarım Müdürlüğü personelleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. TARSİM Erzurum Bölge müdürü Erkan Ferah kerem destekli ekincilik sigortaları için vatandaşlara sokum yaptı.

Şevket destekli ekincilik ve efsanevi sigortalarının içeriği hakkında vatandaşları bilgilendiren Bol, yaptırılacak sigorta ile yaşanacak olumsuzluklar karşısında mağduriyetlerin şişman ölçüde giderildiğini belirtti. TARSİM’in mezru alanlarda yaşanacak katıksız afetlerde ve hayvansal sigortalarda beyan esasına bakarak işlediğini belirterek yaptırılacak sigortalarda bildirme esasına bakıldığını, üreticinin ve çiftçinin beyanının anne alındığını sözlerine ekledi. Şevket Destekli Ekincilik Sigortaları Sistemi TARSİM’in çerçevesinde yapılan yenilikler, teminatlar, elverişsiz-degaje çerçeveli poliçeler üzerine bilgilendirmeler özne Mebzul, üreticilerin istifham, düşünüm ve önerilerini dinledi. – ARDAHAN

Share: