Cinayeti 63 bin ülfet incelenerek çözüldü

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde 2010 yılından bu yana kayıp olan kızın cesedi İzmir’de gereksiz benzeri arazide bulunurken, cinayetle ilgilendiren 2 hayat tutuklandı. Ekipler cinayeti 63 bin konuşma incelenerek çözdü.

Alınan bilgilere göre; 2 Antrakt 2021 haset A.T isimli insan Bozüyük İlçe Güven Müdürlüğüne her an E.T isimli kızının 2010 yılından bu yana kayıp olduğuna dayalı başvuru yaptı. Bilecik Güvenlik Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğince yapılan çalışmalarda kayıp erkek E.T. ‘nin yaşadığına dair değme iz ve emareye rastlanmadı. Bahse laf zayi şahsın cansız-maktul olabileceği değerlendirilerek “Kimliği Belirsiz Cesetler” projesi üzerinden kayıp şahsın kaybolduğu gün aralığı ayn önünde bulundurularak kaybolma şahsın en son gitmiş olduğu Entelektüel, İzmir, Muğla, Denizli ve Manisa illerinde kimliği belgisiz cesetler üstünde yapılan araştırmalarda, 21 Mabeyin 2010 haset İzmir’e sınırlı Ödemiş İlçesi Bademli Beldesi Uyanık Bölgesinde boş bire bir arazide kâin kimliği belgisiz cesedin kaybolma isim E.T. olabileceği değerlendirildi ve Bozüyük Cumhuriyet Başsavcılığı ile irtibata geçilmiştir.

63 bin musahabe incelendi

Kimliği belirsiz ceset ile karşılaştırma amacıyla ev bireylerinden alınan numuneler Bozüyük Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca İzmir Adli Tababet Kurumuna gönderildiğinde, kimliği belirsiz cesedin kayıp namına aranan E.T. isimli şahsa ilgilendiren olduğu tayin edilmiştir. Keleş olabileceği değerlendirilen 13 şahsa ilgilendiren 73 skor GSM hattı 63 bin mülakat temin edilerek mülakat ve temel verileri üstünde yapılan incelemeler neticesinde T.S., F.S., M.G. ve F.Ş. isimli 4 şahsın olayın şüphelisi olduğu tayin edildi. Sormaca dosyası Bozüyük Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca verilen yetkisizlik kararı ile İzmir Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığına devredilmiştir.

2 gönül tutuklandı

Asayiş Kat Başkanlığının koordinesinde Bilecik Kıya Fasıl Amirliği ve İzmir Cinayet Kısım Amirliği görevlilerince elde edilen deliller ışığında yapılan maharet ve fiziki çalışmalar, başvurulan 25 vukuf sahibi ifadesi neticesinde, T. S., F.S., M.G., F.S., S.S. ve M.Ö. isimli şahısların olayın şüphelileri olduğu tayin edildi. 11 Teşrinievvel 2022 günü İzmir Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda Bilecik Kıya Sektör Amirliği ve İzmir Cinayet Bölüm Amirliği görevlileri aracılığıyla kolektif yapılan operasyonda F.S., B.S., F.S., M.Ö. ve M.G. isimli şüpheliler Entelektüel’da yakalanarak İzmir Güvenlik Büro Müdürlüğüne getirilmişlerdir. M.Ö. isimli nahoş emniyetteki işlemleri bitiminde savcılıkça erkin bırakılmış, B.S. ve F.Ş. isimli şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış olup, F.S. ve M.G. isimli şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi. – BİLECİK

Share: