Çipo Kadro Sivasspor, 7 topçu üzere şişman imza töreni düzenledi

Spor Mabat Süper Küme takımlarından Çipo Ekip Sivasspor, kadrosuna kattığı 7 topçu üzere toplu imza töreni düzenledi.

Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda düzenlenen törende, Clinton N’Jie, Gaye Paluli, Charis Charisis, Dia Sabah Yeli, Robin Dik, Karol Angielski ve Talih Keita kendilerini al-beyazlı takıma bağlayan sözleşmeye imza attı.

Törende mütekellim Sivasspor Kulübü Başkanı Olağanüstü Otyakmaz, transferlerin yalabık olmasını diledi.

Geçen sezonun ardından 9 topçu ile yollarını ayırdıklarını anımsatan Otyakmaz, “Hepsine kulübümüze verdiği hizmetlerden hava teşekkürname ediyoruz. Aramızdan ayrılan bu futbolcuların yerini iaşe etmek üzere ustalık direktörümüz Talep Çalımbay’ın verdiği çizelge doğrultusunda çalışmalarımızı başlattık ve şu ana kadar üstelik 7 eke ismi kadromuza dahil ettik.” dedi.

“Yaş ortalamamız 28’e düştü”

Bakir transferlerle al-beyazlı ekibin 31 olan yaş ortalamasını 28’e düşürdüklerini tamlayan Otyakmaz, şunları kaydetti:

“Avrupa’nın yetişkin kulüplerinde gestalt giymiş Clinton N’Jie’yi, geçtiğimiz zaman Göztepe’de dolgunca benzeri performans ortaya koyan Tasavvur Paluli’yi, mutedil alanda oylumlu amal yapacağına inandığımız Charis Charisis’i, kadromuza esermek üzere haddinden fazla himmet gider ettiğimiz Dia Saba’yı, ayrımsız senelik aradan sonra Robin Sert’ı, geçtiğimiz zaman Polonya Ligi’nde performansıyla göz dolduran ileri uç oyuncusu oyuncusu Karol Angielski’yi ve ati vadeden Talih Keita’yı renklerimize bağladık. Geçtiğimiz yıl yaşlı aynı takımımız vardı, ama Türkiye Kupası’nı almış kudretli benzeri takımdı. 31 olan yaş ortalamasını da 28’e düşürdüğümüzü söyleyebiliriz.”

Sonuç maçlarda fariza almaya başlayan yeni transferlerin ortaya koyduğu performanstan mutlu olduklarını nâkil Otyakmaz, “Mevcut kadromuzda mevcut sporcularımızın ilerleyen haftalarda ahenk sağladıklarında takımımızı nokta durumunda yukarı çıkartacaklarına ve Avrupa’de dahi ülkemizi başarıyla katakulli edeceklerine olan inancımız bitmeyen.” diye niteleyerek konuştu.

“Turu atlayacağımıza öz adıma tüm kalbimle inanıyorum”

Otyakmaz, Sivasspor- Malmö maçının biletlerini satın alarak taraftarlara ücretsiz dağıtan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e desteklerinden muhit teşekkürname etti.

Taraftarları Malmö maçında tribünleri doldurmaya davet eden Otyakmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Malmö maçına değme hangi büyüklüğünde 3-1’lik dezavantajla başlıyor olsak üstelik stadımızda oluşacak ambiyansla bu dezavantajlı skoru avantaja çevireceğimizi ve turu atlayacağımıza kendi adıma tamlık kalbimle inanıyorum. Takımımızın oyununun tur avunmak üzere bize imge verdiğini bildirmek istiyorum. Yarın tribünlerin dolmasında yer balaban katkı Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’in oldu. Herkes stadyumda yerini alsın, taraftarların skora rehavet edeceğini düşünüyorum.”

Otyakmaz, alternatifli aynı takım kurduklarını dile getirerek, “Geçtiğimiz sene oyuncu açısından ensesi kalın benzeri kulüp olduğumuzu söyleyebilirim. Benzeri mevkide elan arayışlarımız devam ediyor, o transferi de gerçekleştirdikten sonraları transferi kapatacağız. Sonuç güne kadar transferde fosforlu tekâlif olanaklı amma benzeri talih için görüşmelerimiz bitmeme ediyor.” ifadelerini kullandı.

Avrupa kupalarında başarılı olmayı hedeflediklerini nâkil Otyakmaz, ligde, Avrupa’dahi ve Tarım Türkiye Kupası’nda üç kulvarda bile mücadele edebilecek aynı bando oluştuklarını söyledi.

Bakir transferlerin görüşleri

Orta düzlük oyuncusu Clinton N’jie, kırmızı-beyazlı kol için elinden gelenin arz iyisini yapmaya hız göstereceğini belirterek, “Sivasspor sabık sene Türkiye Kupası’nı kazandı ve bu kulübün kudretli olduğunu gösteriyor. Avrupa kupalarına da yıllardır katıldığını görüyoruz, topluluk ve pakt çok gani. Taraftarın desteğiyle gereken başarıyı göstereceğimize inanıyorum.” dedi.

Savunma oyuncusu Garaz Paluli üstelik al-beyazlı ekibin tıpkısı parçası olduğu üzere bahtiyar olduğunu aktardı.

Orta düz oyuncusu Charis Charisis ise transferinde emeği geçenlere teşekkür ederek, “Yüzdelik beniz performansla oynayacağım ve elimden gelenin en iyisini yapmaya hız göstereceğim. Bildirme muhteşem olan yarınki Malmö maçı, bizim için çokça koskocaman bir karşılaşma ve kazandığımız birlikte gruplara kalacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Orta düzlük oyuncusu Dia Saba bile erte Avrupa kupalarında çok şanlı aynı pik çıkacaklarına değinerek, “Maatteessüf oynayamayacağım. Ancak bütünleştiğim takımımın yanı sıra olacağım, temas ant onlarla beraber olacağım. Bando arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bu kulübe iş vermeye geldim, elimden gelenin en iyisini yapacağım.” ifadelerini kullandı.

Robin Sarp ise baştan kırmızı-beyazlı formayı terleteceği için bahtiyar olduğunu ve kulübü ailesi kadar gördüğünü kaydetti.

Karol Angielski bile Sivasspor’un bir parçası olduğu amacıyla bahtiyar olduğunu belirterek, “İlk yol zat evimden, ülkemden uzakta benzeri kulüpte oynuyorum. Ayrımsız adaptasyon süreci yaşıyorum, en güdük sürede bu süreci atlatarak takım üzere genişlik güzelini yapacağım.” açıklamasında bulundu.

Yıldız Keita ise Malmö maçını kazanarak gruplara kalmayı arzuladıklarını dile getirdi.Share: