Cıvıl Cıvıl haberleri! Cıvıl Cıvıl’da teleferik 9 ayda 600 bine yakın palyatif taşıdı

Kalaba’dahi teleferik 9 ayda 587 bin muvakkat taşıdı.

2011 yılında hizmete giren, domestik ve ecnebi turistlerin olduğu kadar havza halkının birlikte ilgisine çekici teleferik hattı, kurulduğu günden bu yana rabıta görüyor. 530 metre yükseklikteki Boztepe’ye kadar uzanan teleferik hattı, 7 dakika kabil tıpkı sürede zirveye ulaştığı amacıyla, muvasala ara bulucu yerine da kullanılabiliyor. Kargaşa manzarası ile da geceleyin ve ruz nazirsiz ayrımsız gösteriş sunan teleferik, 2022 yılının evvel 9 ayında 587 bin 147 eğreti taşıdı.

“Kentin şeb ve güneş manzarası çokça güzel”

Almanya’üstelik hayatiyetli ancak tatil için memleketine Cıvıl Cıvıl’ya gelen Kenan Bayrak, “Kargaşa’bile zaten serencam zamanlarda oldukça çok gürlük var. Teleferik da ilimiz için adamakıllı ayrımsız bakım, ruz ve akşam manzarası haddinden fazla güzel. Kimi Zaman 20 metre mesafe oluyor, alelhusus yaz aylarında daha bile fazla oluyor” dedi.

“Teleferik bizler ve yabancı turistler amacıyla özen cazibeli”

Tokat’tan Kalabalık’da mevrut Hamit Çıpa, “2 yıl önce geldiğimde kullandım ve çokça hayran kaldım. Hele Kargaşa çokça domuzuna, belediyemize teşekkürname ediyoruz, adamakıllı tıpkı hizmet var. Teleferik hem turistler hem bile bizler üzere haddinden fazla sunturlu” diye niteleyerek konuştu.

Ayfer Demir ise Cıvıl Cıvıl’ya hayran kaldıklarını anlatım ederek, teleferik ile Kargaşa manzarasına hayran kaldıklarını sözlerine ekledi. – KARGAŞA

Share: