Çocuklardan Ilbay Çelik’e baziçe parkı ve ayak topu sahası teşekkürü

Kütahya kalıp Yenice köyünde tüvana çocuklar, Ilbay Yüce Polat’i ülfet ederek köylerine yapılan oyun parkı ve ayak topu sahası amacıyla teşekkürname ettiler.

İlkokul 2 ve 4. derslik öğrencilerin oluşan çocuklarla ahbapça fail Vali Mualla Çelik, baziçe parkı ve sahanın İl Özel İdaresi kaynaklarıyla yapıldığını belirterek “Devletimiz, sizlerin yüzünde gülücük tevessül etmek, ihtiyaçlarınızı eğlemek için elindeki tekmil imkanları kullanıyor. Sizin mutluluğunuz, bizim mutluluğumuz” dedi.

Çocuklar, geleceğe dair hayalet ve hedeflerini birlikte soran Vali Polat’e hoca, kült görevlisi ve polis almak istediklerini söylediler.

2. dershane öğrencisi Patent ise polis tutmak istediğini fakat Ilbay Ulu Polat’i tanıyınca fikir değiştirdiğini çıktı vali atılmak istediğini söyledi. Aldığı cevaptan bahtiyarlık duyduğunu söyleyen Vali Çelik, “İyi aynı ilbay olacağına inanıyorum” dedi.

Çocukların, “Valinin görevi nedir?” sorusuna verdiği cevaplar ise hem güldürdü hem üstelik şaşırttı. Muazzez, “Herkese bereketli girişmek” derken, Gamze ise “Ekol ve park yaptırmak” diyerek cevap verdi.

Öğretmenlerinin çocuğunun rahatsızlığı nedeniyle ziyarete gelemediğinin söylenmesi konusunda öğretmeni telefonla arayan Vali Polat, esbak olsun dileklerini ileterek müstacel şifalar diledi.

Ziyarette çocukların sonuç isteği ise baziçe havası kandırmak oldu. Çocukları kırmayan Vali Çelik, istedikleri şarkıyı açarak oyunlarına alkışlarıyla bindi verdi. Unutulmaz bir dönme yaşadığını belirten Mustafa, “Seni unutmayacağız vali emmi” diyerek teşekkür etti.

Valilik Güruh Salonunda gerçekleşen ziyarette çocuklara köy muhtarı Muzaffer Doymaz zevcelik etti. – KÜTAHYA

Share: