Çorum’da TÜBİTAK 4007 Haber Şenliği düzenlendi

Çorum’da, TÜBİTAK 4007 Veri Şenliği düzenlendi.

“Geçmişin bilim ve teknolojisini geleceğin bili ve teknolojisine taşıyoruz” sloganıyla düzenlenen sevinç, Çorum Tecim ve Sanayi Odası (TSO) fuar alanında açıldı.

Milli Eğitim Müdür Muavini Tahir Çipo, burada yaptığı konuşmada, aksiyon imkanlarının, iş kollarının daima dalgalandığı ayrımsız dönemden geçildiğine dikkati çekerek, “Bu sürede öğrencilerimize kazandırabileceklerimiz arz nadir özellik, ayrımlı ve eskimemiş ortamlara neva mizan becerisi ve esnekliğidir. Eğitimin takkadak okulda olan tıpkısı süreç değil, hayatın hep alanında düzlük alan bir kisveye büründü. Herhangi Bir insanın dirim coşkusu ve motivasyon kaynağı, hayattaki anlamıdır.” dedi.

Konuşmaların arkası sıra saz öğretmenleri Umut Nazik, Zehra Almaç ve Osman Ünsal Taşcı tarafından mini dinleti gerçekleştirildi. Arkası Sıra Dr. Sınırlanmış Ahmet Ortaokulu Umum Oyunları ekibi gösteri sundu.

TÜBİTAK 4007 Proje Koordinatörü Mehmet Fidan ise 49 projenin düzlük aldığı Veri Şenliği’nin 8 Ekim’e büyüklüğünde devam edeceğini söyledi.

Program işlik çalışmaları, söyleşiler, işporta çalışmaları, yarışmalar ve oyunların yer alacağı olgun şenliğini protokol üyelerinin gezmesiyle sona erdi.

Şenlikte 101 atölyede 360 etkinlik düzenlenecek. Fuarda kurulan marifet atölyelerinde Mersin Ağacı, Hatay, Nevşehir ve Ankara’dan aktiflik amacıyla gelen alanında eksper 9 üniversiteden akademisyenler birlikte yer alacak.

Fuarda AFAD, Çorum Belediyesi, Firez ve Turizm Müdürlüğü bile sergilik açtı.

Fuarın açılışına Ilbay Yardımcısı Erdoğan Kanyılmaz ile meslek müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

???????

Share: