Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eş Emeği Zirvesi’nde konuştu: (3)

Reisicumhur ve SELIM Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “LGBT denilen olay, bizim kitabımızda yok. Ancak CHP’nin kitabında var mı? Var. Diğer bala muhalefetin kitabında var mı? Var. Onlarla bu arada yürüyorlar mı? Yürüyorlar. Bizim hakeza bire bir şeye ihtiyacımız bulunmayan.” dedi.

Erdoğan, Pullman İstanbul Hotel’birlikte planlı Kadın Emeği Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, “Münferit ayrımsız hadise üzerinden milletimizin inancına ve değerlerine saldıranlar, Meclis kürsüsünden fahri kuruluşlarımızı açıkça gözdağı edenler, finans ve derneklerimize alçakça iftira atanlar, esasen çıkardıkları gürültüyle gerideki bu ciddi tabloyu gizlemeye çalışmaktadır.” ifadesini kullandı.

Bu kesimlerin yıldırı örgütlerinin istismar ettiği çocuklarla ilişik tek lügat ettiklerini duymadığını dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

“Gene bunların taciz ve hücum iddialarının ayyuka çıktığı fırka teşkilatlarının Türkiye’nin değişik yerlerindeki illerinde, yönetimlerinde olan kaymakamlık başkanından belde başkanına büyüklüğünde bunların hesabını verdiniz mi? Bakıyorsunuz kaza başkanı taciz yapmış. Kasaba başkanı tecavüzde bulunmuş. Bunları Eş Bakanım benim, hepsini belgeleriyle anlattı. Kâffesi şu anda sizin sicil dosyanızda var. Bunları gayet iyi biliyoruz, yakından üstelik takip ediyoruz. Sicil dosyalarınız elimizde. Seçime kadar de bunları meydanlarda anlatacağız. Sosyal iletişim araçları mecralarındaki rezaletleri, bunların dile getirdikleri vaki mi? Değil. Bunca rezalete sırtını dönenlerin, hep gelişigüzel kınadığımız ayrımsız vaka üzerinden yürüttükleri düzensiz kampanyanın gerisindeki gayenin farkındayız. Ne kız çocuklarımızın istismarına müsaade vereceğiz hangi bile kin ve tiksinme kokan hezeyanlarla milletimizin rencide edilmesine ayn yumacağız.”

Cumhur Reisi Erdoğan, ülkede kadınların, gençlerin ve çocukların sorunlarıyla ilgilenenlerin temel üzerinde durmaları ve hal aramaları müstelzim meselenin evlatları topyekun yıldırma fail sapkın akımlar olduğunu bildirdi.

Açık konuşacağını aktaran Erdoğan, “LGBT denilen olay, bizim kitabımızda yok. Ancak CHP’nin kitabında var mı? Var. Değişik bala muhalefetin kitabında var mı? Var. Onlarla bu arada yürüyorlar mı? Yürüyorlar. Bizim böyle tıpkısı şeye ihtiyacımız bulunmayan.” diye niteleyerek konuştu.

Cumhur Reisi Erdoğan, ati devir bakanlıklarla eksiksiz ait kurumlarla sivil cemiyet kuruluşlarıyla bu balaban tehlikelere cebin daha tetikte şekilde mücadele edeceklerini vurguladı.

“Dinç ev olmadan, zihayat tıpkı millet olmaz”

Birilerinin gündemi değişik bile olsa sülale kurumunun asıl direği olan kadınların istihsal yanında siyasetteki yaşayış ve etkinliklerinin arttığının ana olduğunun altını çizen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yaşayan familya olmadan, tüvana ayrımsız kavim gayrimümkün. Eş olmadan siyasetin, üretimin, büyümenin olamayacağı anlayışımızın en somut örneklerinden biri dahi Meclis’teki sahne düzeyidir. Bir Iki ilk arkadaşlarımız söyledi. Et tekraru ahsen velev kane 180. Deminden ego de söyleyeceğim. Nedir o? Meclis’te ilk kez 1935’te mebus olarak fariza almaya başlayan kadınlarımızın sahne düzeyi genellikle haddinden fazla bağan oranda seyretmiş hatta yüzde 1’ler seviyesine kadar inmiştir. Hassaten 1999 seçimlerinde milletin oyuyla meclise gelen aynı avrat milletvekilimize, bu anne muhalefetin geçmişteki temsilcisi durumunda olanlar hangi demişti? ‘Bu kadına haddini bildirin.’ demişti. Ne girmek bu ya? Yani aynı kadına, parlamentoya milletin oylarıyla seçilerek gelen tıpkısı başörtülü kadına, ‘Bu kadına haddini bildirin’ gelmek ne etmek ya? Ülen CHP, siz onların devamısınız, tek farkınız bulunmayan. Haydi sıkıyorsa demincek üstelik merhale bildirin bakalım.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, buralara basit gelmediklerini, hep hatun kardeşlerinin çektiği çokça üzgü cefaların olduğunu belirtti.

“Diyarbakır annelerinin gözleri şüphesiz yaşlıysa evet bizim da ailelerimizin gözleri çokça yaşlıydı.” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Okullarından maatteessüf kovulan ve bu temel muhalefetin şu anda başındaki zatın genel başkan yardımcısı olan bire bir kadın, ikna odalarında o bizim kızlarımızın başlarındaki örtüleri çıkartarak, onları odaya alıp, orada onlara manevi işkenceyi yapıyorlardı. Hala edepsizcesine, sıkılmadan konuşuyorlar. Biz sizin cemaziyülevvelinizi gayet gür biliriz. Zira ayrımsız acıyı ego dahi yaşadım. Birçok yakınlarım yaşadı ve adeta güya ayrımlı bire bir ülkede yaşıyormuş kabilinden kızımı İstanbul’daki okuldan alıp ondan sonra Türkiye’nin ayrımlı benzeri iline adeta omuzlamak zorunda kaldım. O okulun müdürü de benim derslik arkadaşım olduğu üzere ‘Ya gönder bana.’ ve oraya gönderdim arkadaşıyla beraber. Bu çileleri tığ yaşadık. Bay Eksiksizlik, sen bunları yaşamadın. Elhak senin böyle aynı derdin da yok.”

“Meclis’teki kadın piyes oranı yüzde 17,4’e yükseldi”

Verdikleri mücadeleyle 2002’den itibaren Meclis’teki karı baziçe oranının tınlamalı yerine yükselerek bugün yüzdelik 17,4 seviyesine kadar ulaştığına belen eden Erdoğan, kadınların olta düzeyindeki olumlu gelişmeleri öğretmenlerden akademisyenlere, gelişim hayatından spora kadar seçkin alanda görmenin mümkün olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gelecek seçimlerde kadınların hem YANLIŞSIZ Parti’nin kendilerine sağladığı kazanımlara hem üstelik Türkiye Yüzyılı’na eş çıkacaklarına inandıklarını tabir ederek, “Başka alanlardaki sorunları çözülen, önlerindeki engeller koruyucu kadınlarımızdan, imdi elan iri adımlar bekliyoruz. İşte az evvel gördünüz. Neleri tanıtlama ettiler, neleri tanıt ediyorlar? Kadını ismiyle ve varlığıyla işletmek dışında tıpkısı müktesepleri olmayanlara aileden aksiyon hayatına büyüklüğünde seçkin alanda baş başa sergileyeceğimiz temas, el birliği, kardeşlik ve tesanüt ile yeryüzü pir cevabı vereceğimize inanıyorum.” diye niteleyerek konuştu.

DOĞRU Tümen Karı Kolları Başkanlığını, başarıyla yürüttükleri “Karı Emeği Türkiye’nin İstikbali” programı üzere kutlama eden Erdoğan, Türkiye Yüzyılı’nı gelişigüzel kalkınmanın, üretimin, huzurun, şefkatin, merhametin, insanı kayırıcı özne tamlık değerlerin yüzyılı yapacaklarına olan güvenini rapor etti.

“(Altılı masa) O çöktü, çöküyor. Yürümeye mecalleri bulunmayan”

Cumhur Reisi Erdoğan, bu hafta Mardin’e gittiğini hatırlatarak, “Mardin’de açılışları yaptık. Meydanı gördük. Gümbür gümbür maşallah 2023’e hazırlanıyor. Ondan geçmiş Şanlıurfa’daydık, tıpkı şekilde gümbür gümbür. Gaziantep’teydik bir şekilde. Halk İttifakı’nın özge kanadı, o üstelik güzeşte Mersin’deydi. Orada dahi yeniden Cumhur İttifakı gümbür gümbür geliyor. Bu dayanışmamız, bu birlikteliğimiz altılı ganyan masanın birlikteliğine benzemez. O çöktü, çöküyor. Yürümeye mecalleri namevcut. Kâfi kim tığ, birbirimizi ‘Yaradılanı severiz, Yaradan’dan ötürü’ anlayışıyla sevelim.” dedi.

Dün akşam ezanı Katar’da düzenlenen Dünya Kupası Finali’nde namına delalet eden Katarlı Vekil’ın annesine olan hayranlığını, ilişki ve alakasını anlattığını nâkil Erdoğan, “Ego birlikte kendisine ezcümle dedim ki: Sayın Bakan, aşina siz bunları bilirsiniz. Cennet annelerin ayakları altındadır. Bak, babaların ayakları altında değil. Onun amacıyla üstelik ego anacığıma kimi vakit, anacağım derdim, ayağının altını öpeyim. Annem gülerek ayağını çekerdi. ‘Anacım cennetin kokusunu kabul etmek istiyorum, izin et’ derdim. O çekerdi. Bizde asıl, bizde kadın bu kadar muhteremdir. Ülen tehalüf bunu bilin. Onun üzere inancımıza saldırmayın, haddinizi bilin.” ifadelerini kullandı.

Cumhur Reisi Erdoğan’a konuşmasının ardından DÜRÜST Parti Genel Form Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir tarafından, halk oyması tekniğiyle maun ve kayın ağacına yazılan “Ahilik Duası” bergüzar edildi.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a ise Maarif Nişanı ikram edildi.

YANLIŞSIZ Fırka Genel Form Karı Kolları Başkanı Keşir, 6 eş konuşmacının mesleksel başarılarını anlattığı programa moderatörlük yaptı.

Eş ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Çokluk Yanık, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve başarı hikayeleriyle sabah yeli veren yüzlerce kadın ile hareket insanının katıldığı program, eş fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

(Bitti)

Share: