Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na başörtüsü resti: Sıkıyorsa gel bu işi referanduma götürelim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya’üstelik Battalgazi Heybet Hastanesi, Hekimhan Tünelleri, Zayıf Kayısı Lisanslı Depo ve Borsası ile yapımı tamamlanan farklı projelerin şişko açım töreninde konuştu.

“KILIÇDAROĞLU BAŞÖRTÜSÜ MESELESİNİ YENİDEN AÇTI”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği başörtüsü düzenlemesi için bile mütekellim Cumhur Reisi Erdoğan, “Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı milletimizin kışır bağlamış başörtü meselesini yeniden açtı. Bu tartışma vesilesiyle başörtüsü özgürlüğünü bile bibi hazmedemeyenlerin yüzlerindeki cali maskenin aralandığını gördük. Tığ kadınlarımızı katiyen başı açıkça veya başı mahfi diye niteleyerek sınıflamadık ama birileri kafasında bu ayrımcılığı bibi aşabilmiş değil. Mösyö Kemal, senin yanındakiler ne yaptılar, üniversitelerimizde kandırma odaları kurdular” dedi.

“ESAS DEĞİŞİKLİĞİNİ MECLİS’E GÖNDERECEĞİZ”

Anayasa değişikliğini Meclis’e göndereceklerini söyleyen Erdoğan, “‘Gel, Anayasa güvencesi altına alalım’ diye öneri ettim. Bakalım gelebilecek mi, göreceğiz. Biz hazırlıkları yaptık, Anayasa değişikliğini Meclis’e göndereceğiz. Gaye birlik milletimiz bunu görsün, yandaşlarını da tanısın, altılı ganyan masayı dahi tanısın. Hayati bire bir diğer laf olan sapkın akımların dayatmasına karşı ailenin korunmasını dahi karışma ederek hazırlık yaptık. Sunacağımız öneri tam çoğunluk sağlanarak akseptans edilirse Türkiye için cesim benzeri kazanım olacaktır” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NA PLEBISIT ÇAĞRISI

Kılıçdaroğlu’na plebisit çağrısında üstelik mevcut Erdoğan, “Damarlı yönde bire bir uzanım ortaya çıkarsa kullanılmamış, sivil, özgürlükçü tıpkı anayasa kavuşturma mücadelemizi seçimden sonra üstelik sürdüreceğiz. Şunu da yapabiliriz, ilk defa bugün Malatya’de açıklıyorum. Haydi, sıkıyorsa gel bu işi referanduma götürelim. Parlamentoda bu iş çözülmüyorsa kararı budun versin” dedi.

“YA ADAY OL, YA BIRLIKTE ADAYIN KİMSE BİLELİM”

Sözlerini sürdüren Erdoğan, “Türkiye’yi gelişigüzel alanda hangi büyüklüğünde değiştirirsek değiştirelim. Ülkemizdeki muhalefet zihniyeti ve üslubuyla çarkıt Türkiye’de takılıp kaldı. Özden olarak tartı duyuyorum. Baktık zat başlarına aday çıkaramayacaklar tığ önlerinş açalım dedik, hodri yer seçimde karşımıza çık dedim. O hangi anlamış biliyor musunuz, güya ben ona TV’ye çık dedim. Tığ meselenin aslını biliyoruz. Siyaset canevi, anlayış ve hepsinden önemlisi atılganlık işidir. Evet aday olup bizim karşımıza çık ya de adayın kimse onu bilelim” ifadelerine vadi verdi.

Reisicumhur Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları: “Sizleri sunu kalbi duygularımla selamlıyorum. Kestirmece 2 almanak tıpkı aranın peşi sıra yeniden Malatya’de sizlerle özlem gidermenin mutluluğu içindeyim. Tarihe ismini ‘seçkin insanların şehri’ diye niteleyerek yazdırmış Malatya zaman da bütün parıltısıyla için bitmeme ediyor.

“MALATYA’EVET 20 YILDA 33 MİLYAR LİRA YATIRIM YAPTIK”

Malatya’nın bugünkü site merkezine hangi derlerdi biliyor musunuz eskiden? Asbuzu…Malatya bugün da göreni kendini hayran bıraktıran tıpkısı site. Geçtiğimiz 20 yılda bu kadim şehrimize eser ve hizmetler kazandırmanın peşinde olduk. 20 yılda 33 milyar lira yatırım yaptık. Reva Malatya’ya bu yatırımlar. Içtimai yardımlarda 4 buçuk bilyon liralık tutarında gerçeklik aktardık. Sizleri bekâr bırakmadık.

Malatya’mıza önce evim kampanyasıyla 2 bin 500 konut, evvel aksiyon yerim kampanyasıyla 500 gelişim yeri elan kazandırıyoruz. Sağlıkta 14’ü hastaneden oluşan toplam 68 keyif tesisi yaptık. Geçtiğimiz günlerde Kasaba Yolu’nu birlikte hizmete açtık mı? Adamakıllı olsun. Bugün mecmu envestisman tutarı 19 bilyon lirayı bulan 133 ayrı projenin resmi açılışını yapacağız. Malatya’ya elimiz gereksiz gelmedik gine dolu meşbu geldik. Malatya’yı Sivas’a bağlayan 104 km’lik Hekimhan Yolu’nu, 8 tüneli ve 14 köprüsü ile alay malay resmen hizmete alıyoruz. TOKİ’nin yapımını tamamladığı 3 bin 482 konutu da bugün açıyoruz. 19 ayrı fabrikayı ülkemize ve şehrimize kazandırdık. Bakanlıklarımızı, belediyelerimizi, hususi sektörümüzü tebrik ediyorum. Türkiye’yi 20 yılda bilcümle tıpkısı hayalimiz vardı, bu sahne milletimizi bire bir dönüş dünyada türe ettiği seviyeye çıkarmaktı. Yedi düvele karşı verdiğimiz mücadeleyi aynı gayeyle büyüttük.

“BİZ FERHAT OLDUK, ŞİRİN’E DAĞLARI DELİP YOLLAR AÇTIK”

Siyasal istikrarsızlığı yıpranmamış dümen sistemimizle altık. Yıldırı sorununu sınır ötesi çalışmalarla kaynağından kestik. Eskiden yıldırı sorunlarda ayrımsız numaraydı. Demin kaldı mı? Nereden nereye…Eskiden akşam 9’dan bilahare sokaklara çıkılabiliyor muydu? Erte Diyarbakır’a gidiyorum. Eskiden Diyarbakır’üstelik akşam ezanı dışarı çıkılamazdı. Dağları deldik, dağları… Biz Ferhat olduk, Şirin’e dağları delerek yolları açtık.

“TÜRKİYE’NİN YÜZYILI İÇİN 5 BAŞLIĞIMIZ VAR”

Üniversitesi olamayan ilimiz kalmadı. Çıktı profesörlerimiz, doçentlerimiz Hakkari’ye Iğdır’a gidiyorlar, yavrularımızı eğitiyorlar. Nereden nereye… Canip gelip yatmakla bu hareket olamaz. Ayın 28’inde Ankara’üstelik “Türkiye Yüzyılı”nı dünyaya duyuracağız. 5 başlığımız var; envestisman, istihdam, üretim, dış satım ve akan fazlayla büyüme…”

Share: