Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde sunma çok beğenilen bakanlar soruşturma sonucuna göre sıralandı

ASAL Araştırma vasıtasıyla gerçekleştirilen ankette vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde en çok beğendikleri icra vekili soruldu. Soruşturma sonucuna bakarak arz çokça estetik bakanlar sırasıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Defans Bakanı Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Gaye Gelgel oldu.

ESASI Araştırma ve Müşavirlik yoluyla “Türkiye Politik Ruzname Ilk Teşrin 2022 Araştırması” gerçekleştirildi. Araştırma, Türkiye genelinde 26 ilde 5-14 Ilk Teşrin tarihleri arasında ilkin hazırlanmış istifham formuna sınırlanmış yerine 18 gözyaşı ve üzeri 2 bin 312 kişinin katılımı ile yapıldı. Araştırı 0,95 güvende sınırları içerisinde 2,0 vebal payı ile elektronik beyin destekli telefonda anket yöntemiyle gerçekleştirildi. “Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde sunu çokça beğendiğiniz vekil hangisidir?” sorusu yöneltilen anketin sonuçlarına göre, 17 vekil arasından evvel sırayı yüzdelik 13,8 ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu aldı. İkinci sırayı yüzde 10,9 ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akaret alırken, üçüncü sırada yüzde 10,7 ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dördüncü sırada yüzdelik 9,4 ile Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Gaye Kurum, beşinci sırada ise yüzde 6,5 ile Afiyet Bakanı Fahrettin Insan vadi aldı. Ankete bakarak altıncı tam yüzde 5,3 ile Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu, yedinci sırada yüzde 4,7 ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, sekizinci sırada yüzdelik 4,5 ile Uran ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dokuzuncu sırada yüzdelik 4 ile Milli Eğitim Bilimi Bakanı Mahmut Özer, onuncu sırada ise yüzde 2,8 ile Himmet ve Toplumsal Düzenlilik Bakanı Vedat Bilgin meydan aldı.

İlk 10’da kayran almayan bakanlar ise Hak Bakanı Bekir Bozdağ, Kaynak ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel, Karı ve Sosyal Hizmetler Bakanı Bahir Yanık, Erke ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Firez ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ekincilik ve Orman Bakanı Birim Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş oldu. – ANKARA

Share: