Cürüm örgütü lideri Sedat Peker’le ahbaplık etmek amacıyla BAE’ye gidecek olan Cemal Enginyurt’a izin verilmedi

Demokrat Öğür (DP) Umumi Komutan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Mürekkep Gündüz Feneri Emirlikleri’nde (BAE) ateş parçası Sedat Peker’le görüşeceğini duyurmuştu. İki memur arkadaşıyla birlikte BAE’ye uçak bileti düz Enginyurt’tan eskimemiş açıklama geldi. Cemal Enginyurt, asayiş gerekçesiyle Sedat Peker’le görüşemeyeceğini söyledi.

“SEDAT PEKER’LE GÖRÜŞTÜRÜLEMEYECEĞİMİZİ ÖĞRENDİM”

Toplumsal iletişim araçları hesabından açıklama işleyen Enginyurt, “Halkımıza kortej verdiğim amacıyla Sedat Peker’in bulunduğu Mürekkep Arap Emirlikleri’ne gezmek amacıyla iki memur arkadaşımla bu arada biletlerimizi aldık. Ancak düzenlilik gerekçesi ile Sedat Peker ile görüştürülemeyeceğimizi öğrendim. Bu yüzden bu tün BAE’ye gidemiyorum. Benzeri şeylerin değiştiği apaçık ortadadır. Sedat Peker bizim ülkemizin vatandaşıdır ve halkımızın az daha tamamına yakını Sedat Peker’in paylaşımlarını beklemekte ve sözlerine inanmaktadır. Ihtilaf partileri namına bu durumu görmezden gelemeyiz” dedi.

“HALKIMIZ PEKER’İN İFŞALARINI AKTARMAK İSTİYOR”

Sedat Peker’in ifşalarının dinamitlenmek istediğini belirten Enginyurt, “Halkımızın Sedat Peker’in ifşalarını öğrenebilmesi üzere Sedat Peker’e meri sayısal ve fiziksel tecridin kaldırılması üzere himmet sarf etmemizin tüm aykırılık partilerinin görevi olduğuna inanıyorum. Bu şartlarda seçime 2 kamer kaldığında Sedat Peker’in paylaşım yapabilmesini beklememiz sunma mebzul ihtimal ile safdillik olacaktır. Tekrardan nakletmek istiyorum halkımız Sedat Peker’in ifşalarını aktarmak istemektedir. Bu konuda muhalefet partileri kendisine mücadele etmek bizim görevimizdir” ifadelerini kullandı.

Share: