Darülfünun öğrencisi Sevgican iyesiz kedilerin yardımına koşuyor

Giresun’un Bulancak ilçesinde aktif darülfünun öğrencisi Sevgican Güner, çıkmaz çıkmaz gezerek sahipsiz kedileri besliyor, çorlu ve rahatsız olanların hizmet ve tedavisini yaptırıyor.

Karadeniz Beceri Üniversitesi Işın Bilimi Bölümü 2. dershane öğrencisi Güner, ilçenin Sanayi Mahallesi’nde geçen sene dertli halde bulduğu kediyi tedavi ettirdikten sonraları iyesiz başka hayvanlara bile yardım etmeye başladı.

22 yaşındaki Güner, AA muhabirine, hafta sonları üniversite eğitimi gördüğü Trabzon’dan Giresun’daki ailesinin yanına geldiğini, bu süreçte gününün büyük kısmını kedilerle geçirdiğini söyledi.

Sokakları gezerken pestil ve yanık halde bulduğu kedileri, durumuna göre önce veterinere sonraları Giresun ve Ordu’daki hayvan hastanelerine götürdüğünü belirten Güner, tedavisi tamamlanan kedileri dirim alanlarına bıraktığını anlattı.

Güner, kedilerin beslenmesi ve tedavisi için harçlığının yanında hayvanseverlerden aldığı yardımları birlikte kullandığını rapor ederek, “Bana destek olan insanlarla bir nice kedinin tedavisini yaptırdım. Çevremdeki insanlar bana ‘Onlarla daima elbette ilgileniyorsun?’ kadar sorular soruyor.” dedi.

Sahipsiz, yardıma kadın hayvanları gördükçe bu işe elan aşkın bağlandığını kaydeden Güner, “Elan fazlasının hayatına sançmak istiyorum. Onlar bize Allah’ın emaneti. İnsanlar kapısının önüne ayrımsız deri akarsu, benzeri deri kemirmek koysa hayat o canlar amacıyla henüz iyice mümkün.” diye niteleyerek konuştu.?????

Share: