Demokrat Öğür lideri Gültekin Uysal’dan namzetlik sözleri: 6’lı masadan çıkması gerektiği kanaatindeyiz

Demokrat Fırka (DP) Genel Başkanı Gültekin Tevazulu, bugün sosyal iletişim araçları hesabında gündeme ilgilendiren değerlendirmelerde bulundu. Paylaşımlarında Uysal’ın 2023 seçimlerinde altılı masanın belirleyeceği adayla ilişik dikkat calip tıpkı açıklamada bulundu.

Tevazulu, açıklamalarında şunları söyledi:

“Biz, baştan uçlara zıvanasız siyasetin merkeze geleceğiniz düşünüyoruz. ‘Ötekisi olmayan’ ayrımsız siyasi geleneğiz. Türkiye’üstelik fakirlik, maatteessüf sürekli hale geliyor. Devletin büyüklüğü, etkinliği ile denktir. Binaların büyüklüğü ile değil. İnsanların özlük alın terinin karşılığını alabildiği tıpkısı iklimi yapmak gerekiyor.

“ADAYIN ‘ALTILI MASA’ İÇİNDEN ÇIKMASI GEREKTİĞİ KANAATİNDEYİZ”

Vakit Kaybetmeden düşün birlikteliği beğenmek yetmez, duygudaşlık üstelik gerekir. Adayın ‘Altılı Masa’ içinden çıkması gerektiği kanaatindeyiz. Usulsüzlük, MGK eliyle ülkemizin güvenliğini gözdağı fail birinci ilke yerine tanınmalı. Birliğimizin ve beraberliğimizin temeli, değer vatandaşlık hukukudur.

“HALK İTTİFAKI’NIN BIR TANE HEDEFİ VAR”

Cumhur İttifakı’nın biricik tıpkı hedefi var; Sayın Erdoğan ve andıran çevresinin iktidarını bitmeme yol açmak. Tığ, ahbap-çavuş ilişkileri ile siyasetimizi belirlemeyiz. Yolunuz Beştepe’ye çıkıyorsa navigasyon kullanmanız kâfi. Bu sefer, Demokrat Fırka’nin üzerinden geçmez.

“KAYIT DIŞINA ÇIKMIŞ BİR BÜYÜKLÜK MEKANİZMASI VAR”

Taşıt dışına isabet bire bir mehabet mekanizması var. Genişlik basiti, Yaşayış Fonu aldı altında hangi kime satıldı, kime verildi; bu konuda metin bilgiye erbap değiliz. Fesih reşit aynı ululuk yapısı var. ‘Kuvvetlerin uyumu’ diye niteleyerek bire bir emanet rastgele şeyi taharri ediyor; yürütmeyi üstelik yasamayı bile yargıyı da…”

“KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYLIĞINA SICAK BAKARIM” DEMİŞTİ

Tevazulu, henüz önceki CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun adaylığına elbette baktığıyla ilişkin tıpkısı soruya, “Ben Kılıçdaroğlu’nun adaylığına yunak bakarım. Bu masanın oluşumunda cesim katkılar sağlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıksız olarak dahi isterse hakkıdır. Bu manada bizlerde lüzumlu desteği veririz” yanıtını vermişti.Share: