Depremzede martir ağabeyi Gözdaş: “Kendilerini bilmezler devlete atıp tuttu”

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremden kontekst evleri hasar gören şehit Kurnaz Asker İbrahim Gözdaş’ın ailesi, Kırıkkale’deki KYK yurdunda konuk ediliyor. Şehidin ağabeyi Harun Gözdaş, “Kendilerini bilmezler devlete atıp tuttu. Bizler birer devletiz orada. Devlete atıp tutmanın manası yok” dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde evleri yıkılan ve iri hasar gören vatandaşlar, Kırıkkale Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ilişkin yurtlarda konuk ediliyor. Göksun’dan Kırıkkale’ye mevrut martir Cingöz Er İbrahim Gözdaş’ın ailesi, KYK yurdunda yerleştirildi. Ilbay Yardımcısı Ahmet Ferhat Dikkat, “8 Mart Acun Kadınlar Haset” dolayısıyla şehidin annesi Habibe Gözdaş ve gayrı ocak fertleri ile bir araya geldi. Dikkat ve beraberindekiler, kadınlara çiçek ve muhtelif hediyeler verdi. Ilbay Yardımcısı Dikkat, gazetecilere yaptığı açıklamada, devletin tamam imkanlarıyla depremzede vatandaşların yanı sıra olduğunu belirterek, soylu erki, içtimai ve ruh bilimsel yönden yaraların sarılacağını söyledi.

“Rastgele devir emirlerine ammedeyiz”

İl genelinde yaklaşık 12 bin depremzedenin misafir edildiğini hatırlatan Ilbay Yardımcısı Ilgi, “Bizde düzentileme arkadaşlarımızla gelişigüzel şehit annemizi müzakere etmeye geldik. Kendisi depremzede özel durumu birlikte var. Ayrımsız zamanda hemşerim imdi, köle Göksun ilçesindenim. O yüzden de mutlu oldum. Onlar bizim misafirlerimiz herhangi bir ahit emirlerine ammedeyiz, hep vatandaşlarımızın. Yalnız devletimiz değil; genişlik doğusundan yer batısına büyüklüğünde arz kuzeyinden yer güneyine kadar birlik vatandaşlarımız şimdilerde temas ve muadele içinde oldu” şeklinde konuştu.

“Devlete atıp tutmanın manası yok”

Martir ağabeyi Harun Gözdaş ise Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesindeki evlerinin kırık hattı üzerinde olmasından kontekst büyük hasar gördüğünü anlattı. Türk milletinin soylu tıpkısı budun olduğunu ifade eden ağa Gözdaş, “Bizleri şiddetli derecede duygulandırdılar. Tanımadığımız numaralardan aradılar ‘İhtiyaçlarınızı giderelim’ diye niteleyerek aradılar. Kendilerini bilmezler devlete atıp tuttu. Bizler birer devletiz orada. Elimizden geldiği büyüklüğünde ayrımsız şeyler yaptığımız devir bizler bir şevket görevi görüyoruz doğrusu. Devlete atıp tutmanın manası yok. Devletimi şahlandıracak aynı kortej söylemiyorum, gerçekleri söylüyorum” dedi.

“Devlete atıp tutmanın manası bulunmayan”

Gözdaş, “Kırık hattının geçmesinden dolayı evim ciddi hasarlı. Evim girilecek durumda değil. Öğlen olan depremde bile elhak şeb olan depremin yarısı büyüklüğünde değil üstelik 3’üstelik 1’i kadar sürseydi taş üzerinde taş değil yani tek madde kalmazdı. Şükürler olsun Tanrı korudu bizleri” diye konuştu.

Şehidin annesi Gözdaş ise Kırıkkale’den çokça kıvançlı olduklarını ve devletin kendilerine ongun baktığını söyledi.

Ziyarette Ilbay Yardımcısı Özen’e İl Kurnaz Komutanı Kıdemli Miralay Sulh Cücen, Mühimmat Komutanı Miralay İsmail Ateşin, Inanma Müdür Yardımcısı Erdal Atmaca, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Hamza gündüz ve Karı ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Rukiye Eryılmaz haremlik etti.

Açıkgöz Asker İbrahim Gözdaş, 4 April 2008 tarihinde İzmir’in Tire ilçesinde ayrımsız kuyumcuyu soyma girişiminde kâin hırsızlar aracılığıyla martir edilmişti. – KIRIKKALE

Share: