Depremzede şehit ağabeyi Gözdaş: “Kendilerini bilmezler devlete atıp tuttu”

Depremzede şehit ağabeyi Gözdaş: “Kendilerini bilmezler devlete atıp tuttu”

Şehit annesine 8 Mart Acun Kadınları Haset ziyareti

Depremzede şehit ailesi Kırıkkale’üstelik misafir ediliyor

KIRIKKALE – Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde yaşanan depremden muhit evleri hasar gören şehit Kurnaz Leşker İbrahim Gözdaş’ın ailesi, Kırıkkale’deki KYK yurdunda konuk ediliyor. Şehidin ağabeyi Harun Gözdaş, “Kendilerini bilmezler devlete atıp tuttu. Bizler birer devletiz orada. Devlete atıp tutmanın manası yok” dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde evleri yıkılan ve balaban hasar gören vatandaşlar, Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne merbut yurtlarda konuk ediliyor. Göksun’dan Kırıkkale’ye mevrut şehit Açıkgöz Er İbrahim Gözdaş’ın ailesi, KYK yurdunda yerleştirildi. Vali Yardımcısı Ahmet Ferhat Ilgi, “8 Mart Dünya Kadınlar Haset” zımnında şehidin annesi Habibe Gözdaş ve ayrıksı sülale fertleri ile benzeri araya geldi. Ilgi ve beraberindekiler, kadınlara çiçek ve çeşitli hediyeler verdi.

Vali Yardımcısı Özen, gazetecilere yaptığı açıklamada, devletin tüm imkanlarıyla depremzede vatandaşların birlikte olduğunu belirterek, ekonomik, sosyal ve ruh bilimsel yönden yaraların sarılacağını söyledi.

“Gelişigüzel ahit emirlerine ammedeyiz”

İl genelinde tahminî 12 bin depremzedenin mihman edildiğini hatırlatan Ilbay Yardımcısı Özen, “Bizde düzentileme arkadaşlarımızla birlikte martir annemizi müzakere etmeye geldik. Kendisi depremzede hususi durumu birlikte var. Tıpkı zamanda hemşerim artık köle Göksun ilçesindenim. O yüzdende mutlu oldum. Onlar bizim misafirlerimiz herhangi bir devir emirlerine ammedeyiz, bilcümle vatandaşlarımızın. Hoppadak devletimiz değil; sunu doğusundan sunma batısına büyüklüğünde arz kuzeyinden bildirme güneyine büyüklüğünde cemi vatandaşlarımız şimdilerde kontak ve beraberlik içinde oldu” şeklinde konuştu.

Pazarcık merkezli 7,7 büyüklüğündeki depremin 79 saniye sürdüğünü ifade fail şehit ağabeyi Harun Gözdaş, Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesindeki evlerinin fay hattı üstünde olmasından ekolojik ortam nazik hasar gördüğünü anlattı.

“Devlete atıp tutmanın manası namevcut”

Türk milletinin kökten sürme bire bir millet olduğunu rapor eden koca Gözdaş, “Bizleri ölçüsüz derecede duygulandırdılar. Tanımadığımız numaralardan aradılar ‘İhtiyaçlarınızı giderelim’ diye niteleyerek aradılar. Kendilerini bilmezler devlete atıp tuttu. Bizler birer devletiz orada. Elimizden geldiği büyüklüğünde bir şeyler yaptığımız antlaşma bizler aynı çap görevi görüyoruz doğrusu. Devlete atıp tutmanın manası yok. Devletimi şahlandıracak bir küçümseme söylemiyorum, gerçekleri söylüyorum” dedi.

“Devlete atıp tutmanın manası bulunmayan”

Gözdaş, “İlk gece olan sarsıntı 79 saniye sürdüğünü biliyoruz. Fay hattının geçmesinden muhit evim vahim hasarlı. Evim girilecek durumda değil. Öğlenki olan depremde de zaten şeb olan depremin yarısı büyüklüğünde değil üstelik 3’dahi 1’i büyüklüğünde sürseydi taş üzerinde taş değil yani tek özdek kalmazdı. Şükürler olsun Tanrı korudu bizleri” diyerek konuştu.

Şehidin annesi Gözdaş ise Kırıkkale’den çokça mutlu olduklarını ve devletin kendilerine dolgunca baktığını söyledi.

Ziyarette Ilbay Yardımcısı Ilgi’e İl Uyanık Komutanı Kıdemli Miralay Sulh Cücen, Cephane Komutanı Albay İsmail Ateşin, Güvenlik Müdür Muavini Erdal Akkuş, Toyluk ve Spor İl Müdürü Hamza sıra ve Aile ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürü Rukiye Eryılmaz haremlik etti.

Bitirmiş Çeri İbrahim Gözdaş, 4 April 2008 tarihinde İzmir’in Tire ilçesinde tıpkısı kuyumcuyu soyma girişiminde bulunan hırsızlar eliyle şehit edilmişti.

Share: