Dilenmiyor 14 yıldır pabuç boyuyor

Kahramanmaraş’ta 14 yıldır başmak boyacılığı özne dolaşma engelli Yunus Köse, dilencilik yapmadığını cebin teriyle ekmeğini kazandığını söyledi.

Onikişubat ilçesinde mevcut halk pazarı sahih volta engeli olmasına rağmen 14 yıldır kimseye muhtaç olmamak için çalıştığını söyleyen 57 yaşındaki 2 yavru babası Yunus Köse, “Dilencilik yapmıyorum cebin terimle ekmeğimi kazanıyorum” dedi.

1,5 yaşındayken hatalı iğne sonucunda katre geçirdiğini ve iki ayağının şu dakika tutmadığını tabir eden Köse, “Pabuç boyacılığı yapıyorum. Devletten aldığım özürlü maaşım üstelik var. Bu şekilde geçimimi sağlamaya çalışıyorum. Buraya sabah saat 9.00’da geliyorum akşam ezanı ezanından sonradan evime gidiyorum. Burada başmak boyuyorum ama mukannen bir bedel şu demiyorum ne verirlerse. Günce 3 devam 5 devam pabuç boyadığım oluyor. Kimi Zaman tek boyamadığım günler oldu” diyerek konuştu.

Evde boş boş oturmak istemediğini söyleyen Köse, “Buraya gelip pabuç boyuyorum hem bile arkadaşlarla alay malay kardeşçe ediyoruz. Benim için ayrımlı ayrımsız düzlem oluyor. Dilencilik yapmıyorum başmak boyacılığı yaparak paramı kazanıyorum. Hem apayrı aynı iş da namevcut yapabileceğim. Kışın buraya gelip başvurmak tahakküm oluyor. Bu konuda arkalamak isteyen hayırseverlerden destek bekliyorum. Sakat bireylere ise buradan tavsiyem çalışsın çabalasınlar kimseye eksikli olmasınlar” dedi. – KAHRAMANMARAŞ

Share: