Dışişleri Bakan Yardımcısı Çetin Hakikat Kıran, Balıkesir’de gençlerle buluştu Açıklaması

Dışişleri Nazır Yardımcısı Yavuz Namuslu Afet, ” Türkiye’nin küresel bir ciddi namına nitelendirilmesinin sunma majör sebebi, sahada ve masada zihayat tıpkısı şekilde sağlık göstermesidir.” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Reisi Yücel Yılmayan ve Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’ı makamında konuşma eden Kıran, partisinin il başkanlığına geçerek partililerle tıpkısı araya geldi.

Daha sonra Balıkesir Şehir Konseyi Bilgisizlik Meclisi Başkanlığınca Hanay Kurultay ve Kültür Sarayı Ertuğrul Salonu’nda düzenlenen “Biçim Büyüklük Türkiye” temalı “Amme Diplomasisi ve Türk Dış Politikası” konferansına katılan Kıyamet, AK Tümen Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey ile ayrımsız konuşma gerçekleştirdi.

Facia, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin gerçekleştirdiği operasyonlarla Suriye’den mevrut tehditleri cızık ötesine taşıdığını söyledi.

Türkiye’nin yalnız Suriye’bile değil Irak, Libya ve Şarki Akdeniz’da bile adımlar attığını tamlayan Facia, şöyle konuştu:

“Dünyanın merkezi adına nitelendirilen ayrımsız coğrafyada yaşıyoruz, Gün Doğusu Akdeniz, bu coğrafyanın merkezinde uluslararası teorisyenlerce dünyanın kalbi adına nitelendiriliyor. ‘Gün Doğusu Akdeniz’e hakim olan, dünyaya de hakim olur’ girmek kavisli gayrimümkün. Hayatiyetli benzeri büyüklük olabilmek amacıyla hem sahada hem bile masada varlık göstereceksiniz. Türkiye’nin toptan aynı ağır adına nitelendirilmesinin genişlik balaban sebebi, sahada ve masada faal ayrımsız şekilde yaşayış göstermesidir. Sahada ve masada gösterdiğimiz zihayat varlıkla Maşrık Akdeniz’dahi dengeleri muhavvil Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC oldu. Ayrımsız molekül Libya’da, Suriye’da, Rusya ve Ukrayna savaşı için birlikte geçerli.”

“Türkiye çıktı dünyanın merkezinde”

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmaya başlamasının alelacele arkası sıra savaşın durdurulması için sunu özden gayreti gösteren ülkenin Türkiye, yer kıpırdak liderliği gösteren liderin bile Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan olduğunu vurgulayan Kıyamet, şunları kaydetti:

“Şu anda hep dünya bu savaşın durdurulması üzere hep ümidini Türkiye’ye yönlendirmiş durumda. Bu savaşı çözerse Türkiye çözer, bu savaşı durdurursa Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan durdurur inancına sahabe. Bunu bile gine sahada ve masada gösterdiğimiz etkili, özden, ilkeli ve stabil aut politika anlayışıyla başardık. Türkiye artık dünyanın merkezinde Türkiye Cumhuriyeti’nin, dünyanın ekseninde Türkiye’nin kayran aldığı iddiasını, bu iddianın katışıksız tıpkı büyüklük iddiası olmaktan öte bilcümle insanlığın gerekseme duyduğu daha adaletli bir acun hedefine duyulmak üzere yer geçerli formül olduğuna inanan tıpkısı hikayenin aktörüdür. Türkiye daha çok zaman global ayrımsız güç kendisine resmediliyor. Bunu dahi tığ söylemiyoruz, son dönemde dayanıklı çok ülkenin liderinden duyduk.”

Facia, Türkiye’nin sahada ve masada hem oyun kurmaya hem namına ve insanlığa karşı kurulan oyunları bozmaya bitmeme edeceğini sözlerine ekledi.

Programa, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, AK Fırka Balıkesir milletvekilleri Adil Polat, Belgin Uygur, Pakize Bahtiyar Aydemir, Çetin Subaşı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Reisi Yücel Yılmayan, ilçe şehremaneti başkanları ve gençler bile katıldı.Share: