DİYARBAKIR – Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu

Diyarbakır ve Siirt’te 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu, Şırnak’ta küçümseme yürüyüşü ve askı alayı gerçekleştirildi.

Diyarbakır’da 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu sene dönümü etkinlikleri kapsamında kabul töreni düzenlendi.

Kentteki tıpkısı otelde gerçekleştirilen resepsiyonda Ilbay ve Büyükşehir Belediye Reisi Vekili Şanlı İhsan Su ile eşi Zeliha Akarsu, misafirleri karşıladı.

Akarsu, etkinlikte yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Altını Bayramı’nın 99’uncu yılını kutlamanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Ruz süresince boyunduruk altında yaşamayan milletin namına kabarmak maksut boyunduruk zincirlerini baştan sona kırdığını, mutlak ve müstakil yaşadığını belirten Su, şunları kaydetti:

“Ruz süresince hürriyetimize, istiklalimize, bağımsızlığımıza kastetmeye çalışanlar olmuş ama koca milletimiz birliği, beraberliği ve dayanışmasıyla cemi bunlara karşı mevrut ve asla karşılık vermemiştir. Kurulduğumuz coğrafyada bağımsızlığımızı ortadan kaldırmaya angajman ve beraberliğimizi bozmaya yeltenenler oluyor, olacaktır amma ecdadımızdan, geçmişimizden aldığımız ruhla, heyecanla bunlara asla derbent vermeyeceğiz.”

Konuşmanın arkası sıra Ilbay Akarsu ve tören düzeni üyeleri gato kesti.

Resepsiyona, DOĞRU Öğür Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Uyanık Havza Komutanı Ferik Recep Yalçınkaya, Garnizon Komutanı Ferik Yılmayan Yıldırım, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Gökhan Çiloğlu, 8. Ana Jet Üs Komutanı Tugay Gürtaç Kayapınar, İl Emniyet Müdürü Fatih Kayaç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Rençper, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, vali yardımcıları ile form kaza kaymakamları, sivil sosyete kuruluşları ile politik partilerin temsilcileri, martir ve gazi aileleri ile gelgel amirleri katıldı.

Share: