Diyarbakır gündem haberleri… İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Diyarbakır Çermik’te vatandaşlarla buluştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Şarki ile garp beyninde hep farkı kaldıran, devlet insanına, ‘Bu ülkenin birinci sınıf vatandaşıyım’ dedirten anlayışı Recep Tayyip Erdoğan getirdi. Sadece tıpkı Cumhurbaşkanı ve Başvekil değildi Tayyip Erdoğan, barışın, sevginin, kardeşliğin adamıdır, Türkiye’nin devrimcisidir.” dedi.

Diyarbakır’daki temasları kapsamında Kaplıca ilçesine sabık Nazır Aristokrat, esnafı ziyaret etti, vatandaşlarla görüştü, dava ve talepleri dinledi.

DOĞRU Parti İlçe Başkanlığını musahabe ederek, partililerle tıpkı araya gelen Soylu, parti binasının önünden vatandaşlara seslenme etti.

Soylu, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileterek, zor ve kapalı günlerden geçildiğini, ekonomik saldırılarla yüz yüze kalındığını, Kovid-19 salgını yaşandığını, Rusya ve Ukrayna ortada çekişme başladığını anımsattı.

Dünyada bodur sürede bu gelişmelerin yaşanacağının kimsenin aklına gelmeyeceğini dile getiren Aristokrat, dünyada besin, buğday krizi yaşandığını, Cumhur Reisi Erdoğan’ın bilcümle dünyaya bu gıda krizini zahir çözebileceğini gösterdiğini belirtti.

“Teröre bütün dünya cebin, biz üstelik karşıyız”

Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bize elden Diyarbakır’ın, Ilıca’in, Şırnak’ın ve Hakkari’nin huzuru yetmez. Eğer Suriye, Şam, Irak, Bağdat, Erbil, Afganistan, Pakistan huzur içerisinde olmazsa Amerika, Avrupa sürekli bu ülkeleri karıştırırsa o dingildeklik ne kadar rahat olursak olalım yarın sair aktarılma dirimlik bizi bulur. Çağ Tayyip Erdoğan’ı şöyle yazacaktır; ‘Kendi ülkesini vakit kaybetmeden kalkındırmak üzere mücadele fail ayrımsız adam değil, ayrımsız zamanda bu milletin kardeşliğinin altına imza atan ayrımsız adamdır. Bu ülkede hep kendisini anlatım ediyor. Bizim terörün dışında on paralık kimseye cebin tıpkısı söz söylediğimiz yok. Teröre bilcümle acun cebin, tığ üstelik karşıyız. Cenabıhak tanık, ona girişim attırmayacağız.”

Geçenlerde yerel aracın milletle buluşacağını dile getiren Soylu, ati nesillere yaşanan sorunların bırakılmaması gerektiğini belirtti.

Soylu, “Bugün ülkenin 57 durumunda havalimanı var. Bugün Şark ve Güneydoğu’nun herhangi bir yerinde hava meydanı, darülfünun, sayrılarevi, statlar, bölünmüş yollar var. Gün Doğusu ile garp beyninde bütün farkı kaldıran, ülke insanına ‘Bu ülkenin birinci sınıf vatandaşıyım’ dedirten anlayışı Recep Tayyip Erdoğan getirdi. Vakit Kaybetmeden bir Reisicumhur ve Başvekil değildi Tayyip Erdoğan, barışın, sevginin, kardeşliğin adamıdır ve Türkiye’nin devrimcisidir. Daha yapacak çokça işi var.” diye konuştu.

“Yarınlara umutla bakarak, mesaj vermeliyiz”

Soylu, Diyarbakır’ın çokça sayıda medeniyete ocak sahipliği yaptığını belirterek, kentin inanç değerlerine değindi.

Bölgede coğrafyanın üstelik maneviyat vermesi gerektiğini dile getiren Soylu, kentte planlı Uğur Hars Yolu Festivali’nde tıpkısı gecede 40-50 bin kişinin aynı araya geldiğini rapor etti.

Soylu, şunları kaydetti:

“Eylemek insanların huzura, kardeşliğe ihtiyacı varmış. Üzerimizde vasilik oluşturmaya çalışanlara hep beraber kalkınarak, gelişerek ve yarınlara umutla göre akıl vermeliyiz. Türkiye çarkıt Türkiye değil. Düzenlilik görevlilerinin vatandaşa üzücü davrandığı değil, valinin, kaymakamın, çap memurunun, jandarmanın, polisin, milletin emrinde olduğu bire bir Türkiye’deyiz artık. Bunu bilcümle beraber yaşıyoruz. Elan iyisine çalmak bizim görevimiz. Yapacağımız işlemler var. Bunu fakat Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirebiliriz. 21 yıldır namına yapılanlara karşın Amerika ve Avrupa’ya diz çökmedi Tayyip Erdoğan. Milletini tek yerde fason konusu yapmadı. Bedeli ve sonucu ne olursa olsun bu mücadeleden vazgeçmedi. Demincek nereye geldik? Oteller yoğun Diyarbakır’dahi. Demincek diyorlar kim; ‘Diyarbakır bittabi domuzuna ve asil aynı yermiş, gelişmiş bire bir yer.’ Şarki ve Güneydoğu’de misil, darülfünun yoktu. Zaman Hakkari’ye, Şırnak’a profesörler ders vermeye gidiyor. Diyarbakır hoppadak kendine beklenti değil, Bağdat, Şam, Erbil, Afganistan ve Pakistan’a, etrafımızdaki hep coğrafyaya ümittir.”

“Bu sıkıntılardan Türkiye’yi çıkaracak liderin adı Recep Tayyip Erdoğan’dır”

Dünyanın nazik ayrımsız iktisadi kriz içerisinde olduğuna belen fail Aristokrat, doğal gaz fiyatlarının katlandığını rapor etti.

Soylu, “Avrupa patinaj yaparken bu sıkıntılardan Türkiye’yi çıkaracak liderin adı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Tamam 300 almanak makası kapatıyoruz. Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği ayrımsız saraka var, ‘Ne yaparlarsa yapsınlar, kendi göbeğimizi keseriz.’ Cenabıhak bizi size utangaç etmesin. Allah bize milletimize hizmet yapmayı nasip etsin. Bize haysiyet edin, güvenin. İyilikleri anlatacağız, kötülüklerden arındıracağız. Bizim kulluk vazifemiz budur, bunu yapmaya devam edeceğiz ve bunu herkese göstereceğiz.” şeklinde konuştu.

Nazır Aristokrat’ya ilçedeki temaslarında Ilıca Belediye Reisi Şehmus Karamehmetoğlu, AK Fırka Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, DOĞRU Parti İlçe Başkanı Hayrettin Kızılarslan de eşlik etti.

Share: