DOĞRU Parti’li Demiröz’den KKTC’li vekilin açıklamalarına aksülamel

DÜRÜST Tümen Umumi Komutan Yardımcısı Vedat Demiröz, Yıldız Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyetperver Türk Partisi (CTP) Saylav Veladet Derya’nın sözlerine ilgili, “Kıbrıs’ta balkon aynı neymiş Türk milletvekili, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Biz çokça fatura ödedik. Kimseye da böyle pimpirik yönden tetikçilik yaptırmayız.” dedi.

Demiröz, Çorum’daki bir otelde “2023’e Akıllıcasına Kent Buluşmaları” programı kapsamında düzenlediği matbuat toplantısında, Türkiye’nin tezce 2023’e akilane girdiğini, bilcümle beraber sahada olduklarını söyledi.

SELIM Tümen’nin milletin içinden sâdır, millet vasıtasıyla kurulan ve milletle birlikte ülkeyi hile eden bir fırka olduğunu vurgulayan Demiröz, “DÜRÜST Fırka, 12 milyon üyesi ile dünyanın bildirme şişman sivil topluluk kuruluşudur. SELIM Tümen, 20 yıldan beri bu ülkeyi başarıyla yönetti.” ifadesini kullandı.

Yılbaşından bu yana hele ast dirimlik grubundaki insanların eksiklerini gidermeye çalıştıklarını anlatan Demiröz, “Meclis’imiz açıldı. Yaz aylarında sahada eksiklikleri grado aldık, bunlarla ilişik seçim hazırlanacak. Mümasil zamanda TBMM’de yasalar hemen çıkarılacak.” diye konuştu.

Türkiye ekonomisinin büyüdüğünü dile getiren Demiröz, minimal ücrete de yılbaşında ikinci dönemdeki enflasyon farklarını üstelik arttırma ederek beklenenin üstünde tıpkı rakam açıklanacağını belirtti.

Demiröz, 2023’te 4 trilyon 600 milyar liranın üstünde ayrımsız bütçe hazırlığı yaptıklarına bel ederek, bunun Türkiye tarihinin döviz namına da en nazik bütçesi olacağını aktardı.

Türkiye’nin hep dünyanın gözünün üstünde bulunduğu aynı ülke olduğuna dikkati çeken Demiröz, şöyle konuştu:

“Bir tarafta Güneydoğu, ayrımsız tarafta Ölçülü Doğu’yu izliyoruz. O bölgenin 2010’dan 2020’lere büyüklüğünde nereden nereye geldiğine, Türkiye’nin kardeşliği elbette bünye ettiğine şahit oldum. Uğraş devam ediyor. Kürt kardeşlerimizi hep biber dolması ve aldatmayla bu kuzuluk getirdiler. PKK’nın Kürt diyerek benzeri derdi bulunmayan. Bizim Kürt kardeşlerimizin PKK diye tıpkı problemi var. PKK’yı kuran dahi mahsus, DEAŞ’ı kuran da belli, şu anda onlara silah veren da muhtemelen. Birini alıyor, birini veriyor. Hep amaçları Türkiye’yi tıpkısı sarmala almak. Yunanistan’ı, İstanbul büyüklüğünde bir ülkeyi, NATO ülkesi üzerimize saldırtıyorlar. Yunanistan dediğiniz nedir? 450 milyar ekü borcu olan ve kişi mütekait maaşını ödeyemeyen aynı büyüklük. Durup dururken adalar silahlandırılıyor. Elimizi atsak namluya değecek. Tek güvenmesin, hangi Amerika’ya ne Fransa’ya güvensin. Yunanistan’da ateş parçası insanlar ülkelerinin satıldığını, ağız ağıza başkalarının egemenliği altına girdiğini bilmeleri lazım. Yunanistan de Kıbrıs’ı kışkırtıyor. Kıbrıs’ta intişar bir güya Türk milletvekili, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Biz çok fatura ödedik. Kimseye da böyle kızgın yönden tetikçilik yaptırmayız.”

Toplantıya Çorum İl Koordinatörü ve DÜRÜST Tümen Trabzon Saylav Baharat Ayvazoğlu ile Ankara, Trabzon, Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Karabük, Kastamonu, Nevşehir milletvekilleri ve partililer katıldı.

Demiröz, daha sonra Çorum Belediyesini müzakere etti, milletvekilleri üstelik ilçelerde programlara katıldı.

Share: