DOĞRU Parti’li Karahocagil: “Türkiye, dünyada barışın anahtarı oldu”

DÜRÜST Öğür Amasya Saylav Mustafa Uzun Karahocagil, Türkiye’nin akıbet 20 yılda uyguladığı siyaset ve sergilediği kararlı duruşla dünyada barışın anahtarı olduğunu söyledi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, “muhalefetin tek derdinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sıyırmak” olduğunu tabir etti.

Muhalefetin yalan ve iftirayla milletin beynini bulandırmak istediğini söyleyen Karahocagil, “ABD’nin Biden’ını anlıyorum, Avrupa’nın sömürü devletlerini anlıyorum, Filistinli Müslümanların kafa belası İsrail’i anlıyorum üstelik bu muhalefeti, hassaten muhalefetteki ‘sağcıyım’, ‘Müslümanım’ diyenleri çakozlamak benzer değil. Tarihte Şehriyâr Abdülhamid’e yapılan çirkinliklerin tıpkısı tekrarı sanki. Ancak şu dahi bire bir temel kim bu kavim o tarihi tekrar tekrarlanma ettirmeyecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’nin serencam yıllarda dünya sahnesindeki varlığını domuzuna hissettirdiğini dile getiren Karahocagil, sulh, türe ve denge politikaları üstüne kurulan Türk dış politika anlayışı ile geleceğe güvenle bakıldığını belirtti.

Karahocagil, “Son 20 yılda Türkiye, uyguladığı siyaset ve sergilediği azimli duruşla dünyada barışın anahtarı olan benzeri büyüklük olmuştur.” dedi.

Muhalefetle polemik siyasetinde değil, yayın ve bakım siyasetinde rekabet etmek istediklerini belirten Karahocagil, “Türkiye’nin bölgesel liderliğini güçlendirmesinden rahatsız olanlar ile iş birliği ika peşinde olan, dış politikayı ABD’de hamburger aşındırmak zanneden, ülkesinin menfaatinden çokça, oturacağı koltuğa âşık kişilere verilecek yanıt zaferle çıkacağımız 2023 seçimleri olacaktır.” diye konuştu.

Share: