DOĞRU Parti’li Subaşı: “Yıldırı örgütü PKK’yı lanetlemeyen tehalüf ve altılı ganyan masanın liderlerini kınıyorum”

DÜRÜST Parti Balıkesir Mebus Çetin Subaşı, ” Sazak’de polisevine hücumcu yıldırı örgütü PKK’yı lanetlemeyen muhalefeti ve altılı masanın liderlerini kınadığını” söyledi.

Subaşı, Mecliste düzenlediği matbuat toplantısında, Mersin Mezitli’de yıldırı örgütü PKK eliyle polisevine saldırış yapıldığını anımsattı.

Saldırıda martir olan polis memuru Sedat Gezer’i rahmetle anan Subaşı, “Eylemi gerçekleştiren alçağın isminin CHP’nin hazırladığı raporda olduğunu” rapor etti.

DÜRÜST Fırka’li Subaşı, “CHP’nin Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, az daha PKK’yı bigünah belirtmek için devletin biber dolması söylediğini ifade ediyor, İçişleri Bakanımızı suçlama ediyor. ‘Teröristin DNA’sını açıklayın’ diyor. Şehit polisimiz, ailesi ve inanma camiamız ile ilgili çıngı büyüklüğünde benzeri rapor kullanmıyor. Kardeşini, babasını, evladını yurt uğruna feda fail bu insanları rencide etmeye kimsenin hakkı namevcut.” değerlendirmesinde bulundu.

Ağır Subaşı, “ağır saldırıyı gerçekleştiren terör örgütü PKK’yı lanetlemeyen ihtilaf ve altılı masanın liderlerini kınadığını” kaydetti.

Seçim bölgesi Balıkesir’de 3 Ilk Teşrin 2022 Pazartesi haset Dünya Yerleşme Günü nedeniyle bire bir izlence düzenleneceğini bildiren Subaşı, programın 120 ülkede aktif yerine yayımlanacağını, Balıkesir’in hep dünyada tanıtımının yapılacağını aktardı.

Muhalefetin bu programı küçümsediğini dile getiren Subaşı, YANLIŞSIZ Parti yerine kendilerine yakışan hizmetleri sürdüreceklerini belirtti.

Share: