Doğruluk Bakanı Bekir Bozdağ, Konya’da DOĞRU Partililerle buluştu Açıklaması

Türe Bakanı Bekir Bozdağ, “Bu masadakiler, ‘kim Cumhur Reisi olacak? Adın kimdir? Falanca âdem tamam mu, olanaksız mı?’ sorusunu birbirine sormaktan korkuyorlar. ‘Masa çatlar, masa kırılır, masa dağılır’ diye bulut ediyorlar. farklı konuyu konuşmaktan bulut ediyorlar.” dedi.

Çeşitli temaslarda mevcut olmak amacıyla Konya’evet mevrut Bozdağ, Konya Valisi Vahdettin Özkan’ı makamında görüşme etti.

Elan sonra YANLIŞSIZ Öğür Konya İl Başkanlığı’nda partililerle ayrımsız araya gelen Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, YANLIŞSIZ Öğür’nin, milletin partisi adına yola çıktığı günden bugüne milletin dua ve desteğiyle başarıdan başarıya koştuğunu söyledi.

Bozdağ, DÜRÜST Parti’nin yapılan 15 seçimden başarıyla çıktığını hatırlatarak, “Anayasa değişikliklerine dair üç halk oylaması oldu. Üçünde birlikte milletimizin teveccühüyle DÜRÜST Tümen’nin iradesi buluştu. Arkasından iki modül halk oyuyla cumhur reisi seçimi oldu. İki cumhurbaşkanlığı seçiminde birlikte milletimiz Topluluk İttifakı’nın, Cumhurbaşkanımızın seçimi yönünde rey kullandı. Hep seçimlerde Allah’a şükürler olsun bu eren kavim duasını ve desteğini bu iri kadrodan esirgemedi.” diye niteleyerek konuştu.

YANLIŞSIZ Tümen iktidarlarının serencam 20 yılda ekonomiyi ferah ayrımsız şekilde yönettiğini belirten Bozdağ, AK Tümen kadrolarının elan evvel yaşanan sorunları nazik başarıyla çözdüğünü ve bugün yaşanan sorunları birlikte çözecek tecrübeye ehil olduğunu bildirdi.

“Hedef politik istikrarımızdır”

Bozdağ, Türkiye’nin sunu iri hazinesinin siyasi muvazene, işlek iktidar, gani dalavere ve bunun ülkeye kazandırdığı yürek ortamı olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Şayet ayrımsız ülkede siyasi muvazene evet, kıpırdak iktidar gelişim başında bulunur, mebzul benzeri dümen ortaya koyarsa o ülkede cüret tamam, hamaset olan yerdeyse seçkin öz daha ongun ayla sağlık. Hamdolsun serencam 20 yılda milletimizin iradesiyle sandıkta bir siyasal denge ve hararetli iktidar kuruldu. Demin dizge değişikliğiyle bu ateş parçası nüfuz, politik muvazene daha çok sistemin doğal sonucu adına ortaya daha çok. Zaman Türkiye’yle uğraşanların esas hedefi bilesiniz kim Türkiye’nin siyasi istikrarını bozmak, tüvana iktidardan Türkiye’yi yoksun emreylemek, ferah yönetimi ortadan görmek ve bunun doğurduğu güveni yok ederek, alelacayip tıpkısı noktaya ülkemizi taşımaktır. Tasavvur politik istikrarımızdır. Cumhurbaşkanımız bu istikrarın alem ismidir. Misyon diri iktidardır. Cumhurbaşkanımız, bu güçlü iktidarın başındaki mehabet başkanıdır. Garaz ferah yönetimdir. AK kadrolar, Topluluk İttifakı bu ongun yönetimin iradesidir. Onun üzere üstelik bu hedefi bizim bütün beraber görüp ona göre bağlantı büyüklenme geliştirmemizde nazik yarar var.”

Türkiye’nin politik istikrarını, hararetli iktidarını, bereketli yönetimini korumanın herkesin görevi olduğunu ifade fail Bozdağ, Türkiye’nin büyümesini yırtmak isteyenlerin DÜRÜST Parti iktidarına akıbet isnat etmek üzere çalıştığını dile getirdi.

“Televizyondan başpehlivan mı kazanç? Sandıktan yarar”

Bozdağ, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılçdaroğlu’nun, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ı atışmak üzere televizyon yayınına davet ettiğini hatırlatarak, şöyle devam etti:

“Yani siyasetin başpehlivanı nereden muhtemelen olur? Politika meydanından menfaat. Televizyondan başpehlivan mı yarar? Sandıktan menfaat. Yahu 15 seçim reşit Tayyip Satma, bu yöntem meydanının eli bükülmez, sırtı yere gelmez, rakiplerinin sırtını yere değdiren, göbeğine güneşi gösteren siyasetin başpehlivanı. Madalyasını şimdiye kadar elinden alan oldu mu? Bulunmayan. Kuşağını elinden alan oldu mu? Namevcut. Oradan çıkmış konuşuyor. Gel bakalım görüşürüz. Gel o antlaşma kasa beyninde. Çık yiğit ayrımsız şekilde dahi kim ‘Ego reisicumhur adayıyım.’ Hala ‘Masa değişmeyen verirse namzet olurum.’ gitmek değil. Mademki başpehlivanlık istiyorsun, yüreğinde yetiyor, çık meydana, ‘Ego da varım. Ego da adayım.’ üstelik. Rakiplik böyle peki. Budun yargıcı olsun ve kararını ulus versin. Sandıktan kaçarak siyasetin, siyasetçinin giydiği kispeti giymeden, buradan başpehlivanlık edasıyla dolaşmaya kimsenin hakkı yoktur. Düz burada. Halep oradaysa arşın burada. Herkesin bu meydana çıkmasında fayda var amma dikkat ederseniz çıkamıyorlar.”

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayını bile henüz bulamadığını dile getiren Bozdağ, toplantılardan sonra cumhurbaşkanının vasıflarını anlattıklarını amma beniâdem belirleyemediklerini söyledi.

Bozdağ, muhalefetin dağılacak endişesi taşıdığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Bu masadakiler, ‘kim reisicumhur olacak? Adın kimdir? Filan sima olur mu, olmaz mı?’ sorusunu birbirine sormaktan korkuyorlar. ‘Masa çatlar, masa kırılır, masa dağılır’ diye niteleyerek bulut ediyorlar. daha bir konuyu konuşmaktan endişe ediyorlar. Toplan toplan dağıl. Yer konum dağıl. O ant bunlar benzeri kararı alamadılar. Dört senedir masadan cumhurbaşkanı adayı ismi çıkaramadı. Tanrı koruma memleket gösterişli sorunlarla yüz yüze olsa bunlar memleketin tıpkısı meselesini oturup, müracaat edip kararı alana kadar herhalde atı alan Üsküdar’ı müstehap. Bunlar kararsızlar, ferman ortaya koyamıyorlar. evet iradeleri namevcut, irade bekliyorlar evet iradeleri var, cesaretleri yok. Münasebet açıklamıyorsunuz? Yıpranmasın diye niteleyerek. O ahit sizin adayınız yıpranmaya amelî biri mi? Açıklayın dahi çıksın kendini tanıtsın, projelerini tanıtsın, millete anlatsın.”

Muhalefetin reisicumhur adayı ile protokol yapacağını, anayasaya çapraz adına gâh yetkilerini elinden alacaklarını vurgulayan Bozdağ, “O devir soruyorum, ‘Türkiye’yi sizin cumhurbaşkanı adayınız mı yönetecek? Yoksa bu 7’li masadakiler, Türkiye’nin yönetiminde reisicumhur adayına kayyumluk mu yapacaklar? Kayyum olarak onlar mı yönetecek?’ Çok kemiksiz. Eğer hakeza bir madde olursa Türkiye’nin 7 çıngı yöneticisi ayrımsız birlikte reisicumhur adayı 8 pasaj olacak. Böyle benzeri yerden yarayışlı sağlık mi? Koşa başlı kazık yere zatürre mı? Sekiz başlı hiç batmaz. Onun amacıyla Türkiye’nin geleceğini kurtaracak grup burada. Cenabıhak’ın izniyle yarınları daha bol kuzuluk getirecek kadroda burada. Ego teşkilatlarımıza inanıyorum. Diğer cins mütekellim, edenlere, onlara üstelik bakmayın. Onların kendilerine hayrı yok. Milletin derdine çare olacak ellerinde üstelik ayrımsız reçetesi yoktur. Tılsım varsa yine AK Tümen’de, Topluluk İttifakı’nda. Imge varsa gene burada, umar yine burada, gelecek gene burada, yarınlar, gine burada.” diyerek konuştu.

Basına bağlı bitmeme eden toplantıda Icra Vekili Bozdağ, henüz sonraları partililerle görüştü.

Share: