Doğu Anadolu’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Şarki Anadolu’daki 5 ilde 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla törenler düzenlendi.

Erzurum’dahi Havuzbaşı Şehir Meydanı’ndaki tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Ilbay Okay Memiş’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunduğu törene, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kademe, 9. Kolordu Başbuğ Vekili Tugay Patent Acar, gaziler, askeri erkan, çekicilik amirleri, mektepli ve vatandaşlar katıldı.

Ardahan

Ardahan’da Vilayet bahçesinde düzenlenen törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Törende, Vali Hüseyin Öner, Garnizon Başkan Vekili Miralay Ege Altınay, Belediye Başkanı Faruk Demir, diğer ilgililer, gaziler ve martir aileleri amade bulundu.

Ilbay Öner, törene katılanlarla tıpkı müddet kardeşçe etti.

Erzincan

Erzincan’üstelik ise şehremaneti bakım binası önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan törende, gocunmak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törene, Ilbay Mehmet Hırsızlık, Belediye Reisi Bekir Aksun, 59. Topçu Yetişek Tugayı Komutanı ve Garnizon Başkan Vekili Liva Ahmet Sandık, Cumhuriyet Başsavcısı Şanlı Öztürk, Erzincan Adli Karar Türe Komisyonu Başkanı Halil Odabaş, Binali Sebep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Atak Levent, siyasal parti temsilcileri, gelgel müdürleri ile öğrenciler katıldı.

Ağrı

Ağrı’dahi Anıt Meydanı’ndaki törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Törene, Ilbay Osman Varol, İl Jandarma Komutanı Tugay Hüsamettin Erol, şehir protokolü, çekicilik amirleri, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Kars

Kars’ta bile Hükümet Konağı önündeki törende, Ilbay ve Şehremaneti Komutan Vekili Türker Kimsesiz ile 14. Mekanize Piyon Tugay ve Garnizon Komutanı Sancak Hakan Bronz, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Programa, mütenevvi kurumların yönetici ve temsilcilerinin yanında öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Share: