Doğubayazıt Adliyesinde mahkeme sonrası sâdır kavgada avukat yaralandı

Ağrı’dahi, Doğubayazıt Adliyesindeki murafaa sonrası etraf beyninde sâdır kavgada, aynı avukat yaralandı.

Alınan bilgiye bakarak, ilçede komütatör çekicilik satımıyla ilgili mahkemelik olan Ş.E, T.E, H.E ve R.N, İ.N ve M.N duruşmaları amacıyla Doğubayazıt Adliyesine geldi.

Duruşma sonrası çevre ortada, adliye içerisinde yaşanan yavuklu tartışma kavgaya dönüştü.

Burada memur polisler tarafları güdük sürede ayırdı.

Bu tam, murafaa sonrası duruşma salonu kapısında muntazır avukat Kenan Narboğa’yı taraflardan biri darbetti.

Yaşar Eryılmaz Doğubayazıt Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan Narboğa’nın hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Doğubayazıt Cumhuriyet Altını Başsavcılığı olayla ilgili başlattığı sormaca kapsamında, 1 kişi gözaltına alındı.

Kavga, düzenlilik kamerasına yansıdı.

Ağrı Barosundan açıklama

Ağrı Barosundan yapılan yazılmış açıklamada, Doğubayazıt ilçesinde mahkeme salonundan çıkan bire bir avukatın dosyanın yan yakınlarının saldırısına uğrayıp yaralandığını belirtildi.

Saldırı sonucunda avukat Kenan Narboğa’nın burnunun kırıldığı, yüzünde ve vücudunda “lezyonlar” oluştuğu kaydedilen açıklamada, “Yaşanan saldırış sonucunda meslektaşımız hastaneye sevk edilmiştir. Hastanede otama altındayken aynı olayla ilişik bu yol hastanede zedelenmek edilmiştir. Yapılan bu namert ofans meslektaşımıza değil, mesleğimize üstelik yapılmıştır.

Özgür savunmaya müdahale nereden ve kimden gelirse gelsin baro yerine karşılarında dimdik olacağımızı camiamızda gayet mebzul bilmektedir. Bu davanın da takipçisi olacağımızı şimdiden bildiririz.” ifadelerine kayran verildi.

Share: