DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, partililerle buluştu

Demokrat Öğür (DP) Genel Başkanı Gültekin Tevazulu, “Bu ülkede kaynakları akla yatkın yönettiğinizde beherglas insanımızın refahını sağlayabilecek kaynaklarımız vardır.” dedi.

Çeşitli programları kapsamında Ardahan’a gelen Tevazulu, Dursun Akçam Kültür Evi’nde partililerle buluştu.

Uysal, burada yaptığı konuşmada, Ardahan’a gelmekten bahtiyarlık duyduğunu fakat bunun gecikmiş tıpkı görüşme olduğunu söyledi.

Siyasetin, insanların huzuru, refahı ve güveni üzere yapılması gerektiğini vurgulayan Tevazulu, “Ama maatteessüf bugün üreten bire bir Türkiye değil, imdi tüketen tıpkı Türkiye var. Tarım ve hayvancılıkta ne üretenin mutlu olduğu hangi üstelik metropollerde, şehirlerde tüketenin mutlu olduğu ayrımsız Türkiye noktasına geldik. Vatandaşımızın ürettiği servet etmesi gerekirken para etmiyor, maalesef milyonlarca insanımızı da kurum gücüne eriştiremediler.” dedi.

Ardahan’ın 40 yılı çok esaret altında kaldığını, ecdadın müjdeli gün için mücadelesini verdiğini dile getiren Uysal, “Kendilerinden Cenabıhak razı olsun. Ardahan zaman, Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli benzeri şehri haline geldi.” ifadelerini kullandı.

“Bize düşen, burada hararetli insanların doğduğu topraklarda ati hayalini kurmalarıdır.” diyen Uysal, şöyle bitmeme etti:

“Gençlerimizin istihdamını burada kuramadığımız üzere gözlerimiz örtüsüz tıpkısı şekilde göçü izler haldeyiz. Yönetenlere düşen görev, çizik coğrafyalarımızın erbap olduğu bu imkanları serbest bölge ile komşu olduğumuz ülkelerle ticaretin gelişmesini temin etmek. Beraberinde kamunun buralarda elan hususi uygulamalarla istihdamlar yaratacak adımlar atmasıdır. İnsanlarımızın istihdamıyla beraber refahını arttıracak, ekmeğini büyütecek yapılanmalar olmalı. Biz istiyoruz ki bu ülkenin parçalanmamış vatandaşları nimetlerine birlikte külfetlerine dahi fiyat, kuma paydada paylaşsın. Bu ülkede kaynakları doğru yönettiğinizde her bir insanımızın refahını sağlayabilecek kaynaklarımız vardır.”

Format Cami bölgesinde esnaf ziyareti özne Tevazulu, daha bilahare Atatürk Caddesi’ndeki fırka binasının açılışını gerçekleştirdi.

Share: