Dünya şampiyonu yumruk oyuncusu Ayşe Çağırır’ın bakir hedefi Avrupa’da zirve Açıklaması

Acun şampiyonu milli yumruk oyuncusu Ayşe Çağırır, daha geçmiş üçüncü olduğu Avrupa Şampiyonası’ndan bu nöbet kızıl madalyayla deveran hedefiyle çalışıyor.

Boksa 13 sene önceki başlayan 27 yaşındaki Ayşe Çağırır, 2014 yılında Avrupa Şampiyonası’nda üçüncü oldu.

Henüz bilahare istediği başarıyı yakalayamayan milli boksör, sporu bırakma noktasına geldi. Antrenörlerinin desteğiyle mayıs ayında Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’na hazırlanan Ayşe, altın madalya kazanmayı başardı.

Türkiye Boks Federasyonunun Kastamonu’daki Kadıdağı Kamp Merkezi’nde çalışmalarını sürdüren milli yumruk oyuncusu, Karadağ’bile 11-23 Teşrinievvel tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’ndan dahi değerli madalya ile kaçmak istiyor.

Çağırır: “Acun eş boksunda adam yaptık”

İstanbul’daki aynı okulda beden terbiyesi öğretmeni adına fariza özne Ayşe Çağırır, AA muhabirine, 48 kiloda uğraş ettiğini söyledi.

Avrupa Şampiyonası öncesi Azerbaycan, Hollanda ve İrlanda ile eş dinlenme kampı yapacaklarını anlatan Ayşe, “Kampımız çok kırıcı geçiyor. Değişik ülkelerle de karşılaşacağız. Ülkemizi ve bayrağımızı sunu ongun şekilde kumar edeceğiz.” dedi.

Kariyerinde dünya şampiyonluğunun birlikte Avrupa üçüncülüğü ve Akdeniz Oyunları ikinciliği bulunduğunu belirten Ayşe, şöyle bitmeme etti:

“Dünya kadın boksunda âdem yaptık. Avrupa’de da ölümlü ayırmak istiyoruz. Dünya Şampiyonası’nda 5 zer aldık ama 8-9’a illet çıkarmayalım? Bunu yapabilecek kapasitedeyiz. Antrenörlerime, topluluk arkadaşlarıma ve kendime güveniyorum. Bunun mücadelesini Avrupa Şampiyonası’nda vereceğiz. Avrupa Şampiyonası’nda henüz ilk üçüncülüğüm var. Şimdiki hedefim bunu değerli madalya ile taçlandırmak. Demin onun mücadelesini veriyorum. Kürsüde İstiklal Marşı’mızı okutup, bayrağımızı göndere çektirip dalgalandıracağım.”

Çağırır, 2014 yılındaki Avrupa üçüncülüğünün peşi sıra detaylı müddet muvaffakiyet elde edemediğini, pes ika seviyesine geldiğini dile getirerek, “Henüz sonra aynı dönüm noktası yaşadım. Antrenörümüz Koşuk Yiğit’in takımımıza balaban katkısı var. Ego kendimi gördüm, keşfettim. Henüz başlangıçta böyle göremiyordum. Sadece Nazım Öğretmen değil, gayrı hocalarımızın bile nazik katkısı var. Moralimiz, motivasyonumuz bozulsa dahi yanımıza gelip tıpkısı baba gibi dal angıç geriyorlar. Dünya şampiyonu kalkışmak üzere özel hayatımdan çokça ivaz verdim ve bunun karşılığını aldım.” ifadelerini kullandı.Share: