DÜRÜST Fırka Umumi Başbuğ Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Hatay’da konuştu Açıklaması

DÜRÜST Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, ” Cumhuriyet’in akıbet 20 yılına damgasını vuran kadrolar yerine, inşallah Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılına da damgamızı vuracağız. Bunun hazırlığı, çalışması, azmi, gayreti, aşkı içerisindeyiz.” dedi.

Sarıeroğlu, partisinin Hatay İl Başkanlığında planlı “2023’e Akla Yatkın Kent Buluşmaları” programına katıldı.

Sarıeroğlu, burada yaptığı konuşmada, 2023’e akıllıca DOĞRU Öğür kadrolarının haddinden fazla zinde tıpkı hazırlık içerisinde olduğunu söyledi. Hatay’birlikte teşkilatlarının 15 ilçe ve 593 mahallesiyle 2023’e sakıncasız ve dinç adımlarla ilerlediğini nâkil Sarıeroğlu, geçmiş 2023’e peşi sıra de 2024’e 81 ilde DOĞRU Fırka kadroları yerine damgalarını vuracaklarını belirtti.

Sarıeroğlu, tekmil illerde yaz döneminde ağırbaşlı benzeri düzentileme gerçekleştirdiğini, toplumun ihtiyaçlarını ve taleplerini çokça gür şekilde tayin ettiğini anlatarak sahadaki konularla ilgilendiren faaliyetleri TBMM’nin 1 Ekim’üstelik açılmasıyla hızlandıracaklarını söyledi.

Dünyada Kovid-19 sürecinin ciddi şartlarda geçirildiğini, ekonomiyle ilişkin bile dalgalanmalar yaşandığını vurgulayan Sarıeroğlu, bu sürecin etkilerini gidermek için çabuk önlemler aldıklarını ve Türkiye’nin üretime bitmeme ettiğini dile getirdi.

Sarıeroğlu, “Türkiye Iktisat Modeli” sebebiyle ülkenin büyümesini sürdürdüğünü aktararak şöyle devam etti:

“Tamlık dünya resesyona giriş riski taşırken ve bir nice talih resesyona girmiş durumdayken Türkiye adına 5 çeyrektir akıcı büyümemizi sürdürüyoruz. İstihdamımız bu dönemde 30 milyona ulaşmış durumda. Bu 30 milyon seviyesi Türkiye’miz açısından üstelik benzeri tarihi zirvedir. Böylesine sınırlı boğazdan geçilen ayrımsız dönemde uyguladığımız Türkiye Iktisat Modeli ile ihracatımızı 250 bilyon dolara, yatırımlarımızı 225 milyar dolara büyüklüğünde çıkardık. Benzeri yandan üretimimizi sürdürdük, aynı yandan şehirlerimize, insanımıza envestisman yapmaya bitmeme ettik. Içtimai ululuk olmanın mecmu kurallarını, vatandaşlarımız amacıyla seferber ettik. Bire Bir yılda 104 bilyon liralık sosyal müzaheret gerçekleştirdiğimiz bir sistemimiz var. Farklı taraftan minimum ücretimizde yüzde 80’ine vasıl, birikmiş olarak baktığımızda yüzde 90’lara ulaşan aynı artma gerçekleştirdik.”

-“Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılına damgamızı vuracağız”

Ülkede ekonomide ve içtimai arkalama alanında yaptıklarına değinen Sarıeroğlu, “Dinamik ve şişman Türkiye hedefi, ideali doğrultusunda SELIM Tümen kadroları yerine nöbet yürüyoruz. Cumhuriyet’in yüzyılını geride bırakıyoruz. İnşallah 2023’ten itibaren eskimemiş benzeri dönme başlayacak. Cumhuriyet’in serencam 20 yılına damgasını vuran kadrolar adına inşallah Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılına dahi damgamızı vuracağız. Bunun hazırlığı, çalışması, azmi, gayreti, aşkı içerisindeyiz.” diye niteleyerek konuştu.

“Türkiye önderlik yürüyüşünü sürdürüyor”

Dünyanın ihtiyaç duyduğu konularla ilişik liderlik işleyen, baziçe kuran tıpkısı Türkiye olduğunu vurgulayan Sarıeroğlu, şöyle konuştu:

“Bakın kuzeyimizde tıpkı kavga yaşanıyor, Rusya- Ukrayna Savaşı. Sayın Cumhur Reisi’mızın burada yapmış olduğu arabuluculuk en üst işte esirlerin değişimiyle ilgili tevessül etmek için, kışın tekmil dünyanın bir hububat krizi emanet riski varken böylesine yüce aynı sorunun çözümü üzerine kavga işleyen iki ülkeyi ülkemizde masaya oturtarak bir antant sağlanmasına bir tahıl koridoru oluşturulmasına anahtar ergin bire bir acun liderine sahibiz. Hayalet olan ayrımsız bahis gerçekleşti ve şu anda 3 milyon tonluk tıpkısı hububat sevkiyatı üstelik gerçekleşmiş durumda. Gene gaz araması Türkiye üzere sahne kendisine görülen bire bir konuydu. DOĞRU Parti iktidarları döneminde hayal olan gelişigüzel şeye ulaşmış bire bir Türkiye söz konusu. ‘Bulamazsınız, arayamazsınız.’ demişlerdi. Bakın 140 kilometrelik hattın son 25 kilometresi eskimiş durumda ve inşallah 2023 yılında vatandaşlarımızla buluşturacağız. Yerel ve milli arabamız TOGG üstüne 2023 yılında 29 Ekim’dahi fabrikamızın açılışı gerçekleştirecek. Gine savunma sanayimiz konusunda çok kıvrak atılımlar içerisinde olduğumuz benzeri dönemdeyiz. Elhasıl başta tutum oluşmak üzere parçalanmamış önemli alanlarda Türkiye kıvrak yürüyüşünü, liderlik yürüyüşünü sürdürüyor, bitmeme ettiriyor.”

Sarıeroğlu, 2023’te Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’la atılımlara bitmeme edeceklerini, 84 milyonun bol bolamat içerisinde, bahtiyar, huzurlu bire bir Türkiye’üstelik yaşamlarını sürdürmeleriyle ilgilendiren çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti.

Sarıeroğlu, toplantının böylecene partiye katılan üyelere rozetlerini taktı.

Toplantıya, Hatay milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Meze Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi, gâh nahiye milletvekilleri, kaza belediye başkanları ve partililer katıldı.

Share: