DÜRÜST Parti Grup Başkanvekili Uz Ünal, Kahramanmaraş’ta konuştu Açıklaması

DÜRÜST Fırka Ekip Başkanvekili Maharetli Ünal, “Bugün The Independent’den The Guardian’a, New York Times’a, Wall Strett Journal’a kadar Recep Tayyip Erdoğan ile ilişik iri liderliği, toptan çözüm kapasitesi ile ilişik övgüler yazılıyor amma bunlar sevinmiyor.” dedi.

Ünal, Elbistan ilçesini ziyareti kapsamında sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle ayrımsız araya geldi.

Daha sonra ilçede inşaatı bitmeme fail KYK ancak inşaatında incelemelerde kâin Ünal, esnaf ziyareti gerçekleştirdi, partisinin kaymakamlık teşkilatıyla ayrımsız araya geldi.

Ünal burada yaptığı konuşmada, muhalefetin 1980 ve 1990’ların reklamını yaparak o dönemi görmeyen gençleri kandırmaya çalıştığını söyledi.

AK Öğür iktidarları dönemi öncesinde ülkenin ağır teessürat yaşadığını, 11 yılda 10 hükümet değiştiğini anlatan Ünal, şöyle konuştu:

“1970’i ben hatırlıyorum, hep bu arada hatırlayalım şişman kuyruklarını, mazot kuyruklarını tüpleri zincirlerle birbirine bağlar oraya bırakır anca giderdik. Köyden traktörle gelirdik şehrin uğrunda sıraya girerdik. Peki 1980’lere geldik hangi değişti? Ayrımsız husus değişti mi? Az Buçuk Turgut Özal ile umutlandık, biraz canlandık, heyecanlandık amma 1990’lar geldiğinde hangi oldu? 1990’ları üstelik hatırlayalım. 28 Şubat’ları hatırlayalım. 1991 ile 2002 beyninde 11 yılda bu ülkede 10 hükümet değişti. Bu hükümetleri sebep deviriyorlardı? Bu hükümetleri kim deviriyordu? Devletin topladığı rastgele 100 liranın 86 lirası faize gidiyordu o getiri kimin cebine gidiyordu? Ulus nüfuz olmayınca kim kuvvet oluyordu? Demin 20 seneden beri millet nüfuz ulus. O yüzden bunlar bu büyüklüğünde rahatsızlar. Peki 1950-60-70-80-90’larda bizim psikolojimiz nasıldı? ‘Böyle gelmiş hakeza gider’ diyorduk, bire bir şeylerin değişeceğine inanmıyorduk. Sonradan 14 Ağustos 2001 haset Recep Tayyip Erdoğan artık ‘Artık Türkiye’da tek öz eskisi kadar olmayacak’ dedi. O günden sonra Türkiye’de hiçbir madde eskisi üzere olmadı.”

AK Parti iktidarları döneminde eski kül sıkıntıların çözüme kavuşturulduğunu bugün günün sorunlarıyla mücadele edildiğini nâkil Ünal, tekmil dünyanın aynı küresel hesaplı daralmadan geçtiğini hatırlattı.

Ünal, kavim olmanın, tasada ve sevinçte çabucak olmak olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Bunlar bu milletin hangi sevincini paylaştılar? Hangi üzüntüsünü paylaştılar? Adnan Menderes’in 1957’da yaptığı danışma ile bugünün tek farkı yok. Menderes 1957’dahi ‘bunlar bu ülkenin ne muvaffakiyetinden sevinme duldular?’ diyor. ‘Ne adamakıllı icraata sevindiler’ diyor. O gün sevinmiyorlardı zaman da sevinmiyorlar. Yerel ve milli araba yapıyorsunuz sevinmiyorlar, doğalgaz buluyorsunuz sevinmiyorlar, Mavi Vatan’üstelik Türkiye’nin haklarını koruyorsunuz sevinmiyorlar, Türkiye dünyanın krizini çözüyor sevinmiyorlar, terörle mücadelede sükse kazanıyorsunuz sevinmiyorlar. Zaman The Independent’den The Guardian’a, New York Times’a, Wall Strett Journal’a kadar Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili iri liderliği, küresel çözüm kapasitesi ile ait övgüler yazılıyor amma bunlar sevinmiyor. O yüzden bunların yalanlarına, bunların kara propagandasına, bunların özellikle 1980’i 1990’ı yaşamamış gençlerimize söyledikleri yalanlara cevaz etmeyelim.”

Ünal, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın 20 yıldan beri bu ülkeyi ayağa kaldırmak amacıyla gecesini gündüzüne kattığını anlatım ederek, vatandaşlardan huysuz propagandalara kulak vermemelerini ve desteklerini sürdürmesini istedi.

Daha sonraları ilçedeki eğitimcilerle bire bir araya gelerek gerekseme ve sıkıntıları dinleyen Ünal, ardından kırsal Çiçek Mahallesi’ne geçerek burada vatandaşlarla ayrımsız araya geldi.Share: