DÜRÜST Tümen Takım Başkanvekili Maharetli Ünal, Kahramanmaraş’ta konuştu Açıklaması

SELIM Öğür Grup Başkanvekili Becerikli Ünal, “Sizin salt güveninize saldıran, Türkiye’yi karamsarlığa itmeye etkin, Türkiye’dahi değme öz haddinden fazla kötüymüş üzere göstererek kudret olacağını zannedenler, 20 yıldan beri sandığa gömüldükleri kabil şundan emniyetli olun 2023’te da tekrar sandığa gömülecekler.” dedi.

Kahramanmaraş’taki temaslarını sürdüren Ünal, Bakırcılar Odası ve MÜSİAD marifetiyle planlı alaca aş programlarının arkası sıra Bölükemini Hacı Hanifi Özdemir Camisi’nin asıl atma törenine katıldı.

Elan sonra Onikişubat ilçesine sabık Ünal, şehremaneti tarafından yaptırılan Fatih Yoğurt Vukuf ve Kültür Evi’nin açılışında, tıpkı şehri ayağa kaldıranın o şehrin evlatları olduğunu söyledi.

İnsanın yaşadığı ülkenin sevincine ve tasasına kuma olması gerektiğine belen fail Ünal, muhalefetin yapılan hiçbir icraattan kıvançlı kalmadığını belirtti.

Ünal, “Hedeflerimize duyulmak için unutmamız müstelzim şey, nereden geldiğimizi seçme ahit hatırlamak. Daha 100 yıl önce bu toprakları Fransızlar obstrüksiyon etmiş. Birçoğunuzun dedesi, birçoğunuzun dedesinin babası bu mücadelede düz aldı. Fransız’ı kovalı elan iki batın olmuş ve Maraş, anca bire bir şehir kim hamdolsun elan TBMM kurulmadan Fransız’ı kovmayı başarmış bire bir kent.” diye konuştu.

SELIM Tümen iktidarları döneminde geçmişten mevrut tamam sorunların çözüme kavuşturulduğunu tamlayan Ünal, bugünün sorunlarının de çözüleceğini tabir etti.

Ünal, şunları kaydetti:

“Zaman aksini konuşanlar milletin sorunlarını çözemeyecek, dertlerine derman olamayacaktır. O yüzden kendimize güveneceğiz. Türkiye’ye güveneceğiz. Cumhurbaşkanımızın dediği kabil ‘Bir olacağız, deneyli olacağız, kıvrak olacağız, hep alay malay ahi olacağız.’ Allah’ın izniyle iri ve yaşayan Türkiye olacağız, bundan emniyetli olun. Bu inancınızı bu güveninizi taşıyın. Sizin arı güveninize saldıran, Türkiye’yi karamsarlığa itmeye etkin Türkiye’dahi temas madde çok kötüymüş kadar göstererek erk olacağını zannedenler, 20 yıldan beri sandığa gömüldükleri gibi şundan güvenli olun 2023’te bile esasen sandığa gömülecekler.”

Açılışta, Onikişubat Şehremini Hanefi Mahçiçek birlikte danışma yaptı.

Açılışa, Vali Ömer Faruk Ateşli, Büyükşehir Belediye Reisi Hayrettin Güngör, DÜRÜST Öğür Milletvekili Mehmet Cihat Sezal, ilçe uray başkanları ve diğer ilgililer katıldı.

Ünal ve beraberindekiler elan sonra Altınşehir Süfli Uran Sitesi’ni mülakat ederek Kuyumcular Odası Başkanı Hacı Mustafa Salt ile görüştü.Share: