Edirne Belediyesi “Martir Aileleri ve Gaziler Birimi” kuruldu

Edirne Belediyesi bünyesinde kurulan Martir Aileleri ve Gaziler Biriminin başına, şehit kardeşi uray çalışanı getirildi.

Şehremaneti Başkanı Recep Gürkan, Atatürk Kültür Sarayı ve Şehremaneti Konservatuarında gerçekleştirilen lansman toplantısında, Türkiye’üstelik tüvana herkesin martir yakınları ve gazilere koyu tıpkısı tabiiyet duyduğunu belirtti.

Birimde görev takanak personelin dahi bir sevgiye eş olması gerektiğini düşündüklerini ifade fail Gürkan, “Şehit yakınlarımıza ve gazilerimize sunma kalpten hizmeti ki yapar dedik ve tıpkısı şehit yakınını bu birimin başına koyduk. Ayşe Kalıç Delice bu birimin şefi adına, sizin bile içinizden biri yerine, size bu hizmeti sunacak. Sizin içinizden biri, evladınız, kardeşiniz.” diye konuştu.

1994 yılında Hakkari Yüksekova’dahi şehit olan Piyade Komando Er Çavuş Ayhan Kalıç’ın kardeşi Ayşe Orak Delice da kendisini bu göreve müstahak gören Gürkan’a teşekkür ederek, martir aileleri ve gazilere sunma dolgunca hizmeti verebilmek hesabına elinden mevrut çabayı göstereceğini belirtti.

Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Edirne Büro Başkanı Ahmet İsmailoğlu bile Gürkan’a martir aileleri ve gaziler yerine teşekkür etti.

Programa şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Share: