Edremit zeytin ve zeytinyağı Moskova’da tanıtıldı

Tecim Bakanlığı koordinatörlüğünde ve Edremit Tecim Odası organizasyonunda Edremit Zeytin Sektörünün Rekabet Gücünün Artırılması ünlü UR-GE projesi çerçevesinde Moskova’üstelik yurtdışı pazarlama faaliyeti gerçekleştirildi.

İkili iş görüşmeleri ve ilişki ziyareti endeksli olarak yurtdışı pazarlama faaliyetine, Balıkesir-Edremit’ten zeytin-zeytinyağı sektöründe canlılık gösteren 9 müstahsil firmadan oluşan 10 çaşıt katıldı.

Heyet önceki olarak, Rusya’nın arz büyük dış alımcı toptancı tehi olan Moscow Food City’de ahzüita araştırması gerçekleştirdi. Rusya’daki zeytin-zeytinyağı ürünlerinin Rusya pazarındaki durumları, fiyatları ve muadilleri hakkında bilgelik edindi. Daha sonraları gök bilimi katılımcısı firmalar dahi öz firmalarını ve bölgemizin anne barışma kaynağı olan ürünlerini teferruatlı bir şekilde danışma fırsatı bularak ithalatçılar ile ikili görüşmeler gerçekleştirdiler.

Edremit Tecim Odası’ndan yapılan yazılı açıklamada “Bu faaliyetin amacı dış satım yapanların ihracat miktarlarını artırması, tek ihracat yapmamış firmaların üstelik ecnebi alıcılarla ticari görüşmeler yapmasını sağlayarak tecrübe kazanması, ürünlerinin dış pazardaki durumunu izlemek, tıpkısı sektördeki rakiplerini fark etmek ve ihracat tecrübesi yaşamalarına imkan vermenin beraberinde, ülkeler arasındaki mevcut düet ticari ilişkilerin ve bölgesel dış ticaretin geliştirilmesi koruyucu olmaktır.” denildi. – BALIKESİR

Share: