Ekol öncesinde okullaşma oranı yüzde 96’ya ulaştı

Ardahan İl Milli Yetişek Müdürü Erhan Endişe, “Güzeşte sene kestirmece yüzde 65’lerde seyreden okullaşma oranımız yüzdelik 96’ya ulaştı.” dedi.

Endişe, AA muhabirine, Milli Eğitim Bakanlığının politikaları doğrultusunda kentte kapsamlı ayrımsız ekol öncesi eğitim planı hazırladıklarını söyledi.

Bu kapsamda yapılan yıpranmamış anaokulları, açılan esas sınıfları ve ayrıksı çalışmalar ile kentte ekol öncesi okullaşma oranının yüzdelik 100’e yaklaştığını anlatan Keder, “Geçen sene tahminî yüzde 65’lerde seyreden okullaşma oranımız yüzdelik 96’ya ulaştı.” ifadesini kullandı.

Kış zımnında kâh okullarda hizmet ve tamirat yapamadıklarını ifade fail Bulut şöyle konuştu:

“Tayyareci bölgelerin transfer işlemini hallettiğimizde kışın hastalık olduğu ara sıra eksikliklerin da giderilmesiyle güdük sürede hedefimize ulaşacağımıza inanıyoruz. Hedefimiz yüzde 100’e aksetmek. Yüzde 50’lik artım ise akıbet aynı yılda gerçekleşti. Dolayısıyla açılacak olan benzeri okulumuz için materyal ve hoca adına hiçbir eksiğimiz namevcut. Depolarımız mahmul. Kitaptan tutun halısına büyüklüğünde, masa ve sandalye kâffesi mevcut. ‘Bizim için eğitimde feda edilecek tıpkı duygusal yoktur’ vizyonu çerçevesinde ayrımsız mektepli amacıyla tıpkısı öğretmenin görevlendirildiği yerlerimiz kâin.”

Share: