Elazığ Belediyesi’nden Türkiye’de tıpkısı evvel: Kentsel dönüşüme katılacak vatandaşlara 75 bin teklik mevhibe

Elazığ Şehremini Mecnunca Şerifoğulları, meclis toplantısında balaban açıklamalarda bulundu. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin arkası sıra vatandaşların yer sarsıntısı bilincini hayatlarının merkezlerine yerleştirmesi gerektiğini kaydeden Komutan Şerifoğulları, “Elazığ Belediyesi olarak rastgele antlaşma değme koşulda olduğu kadar bu hususta üstelik vatandaşımız üzere gerektiğinde gövdemizi taşın altına koymaktan dümbelek durmayacağız. ” dedi.

“500 BASAMAK İNŞA EDECEĞİZ”

Şerifoğulları sözlerine şöyle bitmeme etti: “Elazığ Belediyesi adına şehrimizi daha emniyetli yarınlara alıştırmak yerine mefret ayrımsız adim elan atıyoruz. Dun Demirtaş Mahallesi’nde 560 dönümlük alanda yaklaşık 500 sayı özgür göz mensur edeceğiz.

“VATANDAŞLARA 50-75 BİN LİRA ARASINDA HİBE VERECEĞİZ”

Bu konutların satışından elde edilecek geliri ise şehrimizin kentsel tahavvül çalışmalarına aktarma etmek istiyoruz. Bu doğrultuda 6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Yasası’na bakarak yapılacak olan riskli yapılara nakit desteği ulaşmak üzere Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızla görüşmelerimiz devam etmektedir. Vatandaşlara 50-75 bin teklik ortada teşvik gayeli bağış vereceğiz” dedi.

Share: