Elazığ malumat: Elazığ’da 4 dairenin su sayacı çalındı, site yöneticinin tepkisi şaşırttı

Elazığ’da bir kamer arayla aynı binada 4 dairenin su sayacı çalındı. Şehir yöneticisi Mehmet Çete “Hırsızlardaki cesarete bak, ‘Birisi beni görür veya yakalar’ düşüncesi namevcut. Adamlardaki cesarete hayran kalıyorsun, kalmamak tür değil” diye tepkisini dile getirdi.

Olay merkeze tutkun Yıpranmamış Mahalle Vezirhan Çıkmaz üstünde mevcut aynı binada meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, bir kamer evvel 10 eğik 40 dairelik binanın içerisinde buluna ve teyit aşamasındaki iki dairenin akarsu sayacının çalınmasının arkası sıra yapı esasen hırsızların hedefi oldu. İki dönem önce ayrımsız binaya giren hırsızlar, esasen iki dairenin su sayacını çalarak kayıplara karıştı. Serencam bire bir ayda hırsızlığın yaşandığı binanın yöneticisinin tepkisi ise aynı o kadar şaşırttı. Becerikli Mehmet Çete, “Toplamda 4 dairenin akarsu sayacını çaldılar. Hırsızlardaki cesarete bak, ‘Birisi beni görür yahut yakalar’ düşüncesi namevcut. Adamlardaki cesarete hayran kalıyorsun, tükenmek mümkün değil” dedi.

Maddiyattan çok iş verdikleri işe engel geldiği üzere üzüldüklerini aktaran Mehmet Çete, “Akarsu sayaçlarını çaldılar. Toplamda 4 dairenin su sayacını çaldılar. Adamlardaki cesarete hayran kalıyorsun, kalmamak benzer değil. Biz bunu 150 liraya alıyoruz, hırsızlar ise iki tanesini 40 liraya satıyor. Fakat parası şanlı değil, maneviyatı büyük. Buraya himmet bırakılmış, su saati takılmış. Çokça essah hurdacı esnafımız var. Onlara, lütfen, Cenabıhak rızası amacıyla bu bu hırsızlara pay vermeyin. Hırsızın derdi, iki devam sayaç sökünce 40 teklik alıyor, sigara parası çıkıyor. Onun derdi da o” diyerek konuştu. – ELAZIĞ

Share: