Elazığ veri… İmamoğlu, Binali Yıldırım ve Beyaz Zehir İşçilerini Tedavi Gördükleri Hastanede Müzakere Etti

İstanbul Büyükşehir Şehremaneti (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde yatan sakat Başvekil ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile SELIM Tümen İstanbul milletvekili Kaplayan Ayrım’ı musahabe etti. Ayrımsız hastanede yatan, Amasra maden faciasında yaralanan beyaz zehir işçisi İbrahim Çeliktaş’ı odasında görüşme edip diğerlerinin durumu hakkında hikmet aldıktan sonraları aileleriyle aynı araya gelen İmamoğlu, “Bu zaman itibariyle devletimizin seçkin kurumu hem kaybettiklerimizin yakınlarına hem burada sizlerin yakınlarına temas nev kucağı açacaktır. Evlatlarınız, evlatlarımızdır. Kardeşler, kardeşlerimizdir. Ahali birliğiyle yaraları saracağız” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Azerbaycan’bile meydana gelen gidiş geliş kazasında yaralandıktan sonradan Türkiye’ye getirilen ve Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde yatan sakat Başvekil ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile SELIM Öğür Saylav Şamil Alt Bölüm ile Bartın Amasra’de yaşanan grizu patlamasından yaralı kurtulan madenciler ve metrobüs kazasında yaralanan İETT şoförü Mahsun Kibar’ı tutkun yataklarında mülakat etti.

Başdoktor Prof. Dr. Nurettin Yiyit rehberliğinde ziyaretlerini özne İmamoğlu, Yıldırım’ı ziyaretinin ardından hastanede yatan 6 madencinin aileleriyle bire bir araya geldi. İmamoğlu, Sertabip Prof. Yiyit ile gelişigüzel yaptığı ziyaretlerle ilişkin gelişmemiş bilgiler verdi. 6 beyaz zehir işçisinden durumu mütehammil olan İbrahim Çeliktaş’ı odasında konuşma ettiğini tamlayan İmamoğlu, bunaltıcı bakımda tedavileri bitmeme fail Ayhan Akgül, Taner Rahat, Erol Bulduk, İzzet Doğru ve Remzi Taşkömür’ü görme olanağı bulamadıklarını aktardı.

“DEVLETİMİZİN SEÇME KURUMU HERHANGI BIR SOY KUCAĞI AÇACAKTIR”

Bütün hastaların haddinden fazla eli sıkı aynı tıbbi takipte olduklarını tamlayan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Aileler, çokça adamakıllı bir ortamda, çocuklarıyla bu arada. Çok zer bire bir ocak sahipliği yapıyor Başhekimimiz, kurumumuz. Sizler, hepimize emanetsiniz. Tabiatıyla kayıplarımız bizi haddinden fazla üzdü. Dikçe üzdü. Hepimizin başı salim olsun. Ama kurtulanlar da bizim tabiri caizse ekşimsi sevincimiz oldu. Onları bile bir zaman ilk sağ esen koçmak istiyoruz. Allah korusun onları. İyi aynı tedavi süreciyle, rüya ediyoruz en mıhlı şekilde hayata tutunacaklar.

Bu zaman itibariyle devletimizin değme kurumu hem kaybettiklerimizin yakınlarına hem burada sizlerin yakınlarına temas kalem kucağı açacaktır. Evlatlarınız, evlatlarımızdır. Kardeşler, kardeşlerimizdir. El birliğiyle yaraları saracağız. Cenabıhak bir daha göstermesin. Bildirme müdebbir şekilde bu süreçleri daha bereketli elbette kollayabiliriz, koruyabiliriz, güvence altına alabiliriz… Bittabi onu bile saymak zorundayız, onu dahi temin etmek zorundayız. Esasen hepimize geçmiş olsun. Hepimizin başı salim olsun. Tığ bile takipteyiz. Esen olsun başhekimimiz, bilcümle bilgileri bizimle hep içtenliğiyle ve açıklığıyla paylaştı. Bize dahi düşen aynı özdek olduğunda buradayız, devletimizin seçme kurumunun, rastgele biriminin olduğu üzere. Başımız salim olsun. Cenabıhak korusun tedavi gören dostlarımızı.”

Share: