Elazığ’da asayiş ve alışılmamış uygulamaları: 132 insan yakalandı

Elazığ’da serencam bir hafta içerisinde gerçekleştirilen düzenlilik ve şok uygulamalarında aranan yahut meydana mevrut düzenlilik olaylarının şüphelisi olduğu tespiti ile hep 132 isim yakalandı.

Elazığ İl Itimat Müdürlüğünce kent genelinde son tıpkısı hafta içerisinde düzenlilik ve yunus ekipleri yoluyla gerçekleştirilen güvenlik ve alışılmamış çalışmalar neticesinde, aranan yahut meydana mevrut düzenlilik olaylarının şüphelisi olduğu tespiti ile mecmu 132 eş yakalanırken, bu şahıslardan 25’i atıf edildikleri adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderildi. Uygulamalarda zayi namına aranan 4 can bulunarak lüzumlu işler yapılırken, denetimler esnasında ise 2 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ilgili 12 adet fişek, 1 sayı kurusıkı tabanca, 1 skor pompalı tüfek, 44,1 gram yaman, 224 skor komprime, 1,5 litre yapmacıklı etil alkol ele geçirildi.

Ayrıca, çalıntı olduğu tespiti ile ele geçirilen 1 motor, tıpkı miktar yapım malzemesi, bire bir cirim bakır kablo ve 1 nüsha bakır cağ kazanı belirlenen sahibine doğrulama edildi. – ELAZIĞ

Share: