Emekli çapar Samsun’dan Hakkari’ye ayaklık çevirdi

Samsun’dahi oturan 66 yaşındaki zahmetli benekli Mehmet Ersoy Binali, bisikletle Türkiye turu hayali amacıyla Hakkari’ye kaide çevirdi.

Emekli olduktan bilahare hayalini kurduğu bisikletle Türkiye turu projesini hayata nâkil Binali, 20 bölüm geçmiş Samsun’dan yola çıktı.

Kilometrelerce kere katederek Hakkari’ye ulaşan Binali, AA muhabirine, mesleğinden çevre yıllardır derrace sürdüğünü, mütekait olduktan bilahare dahi bu tutkusunun bitmeme ettiğini söyledi.

İzmir Ata Yahşi Doğa Spor Kulübünün de yöneticisi olan Binali, kentin doğasına, insanına hayran kaldığını belirterek, tam çiftteker tutkunlarını Hakkari’ye nida etti.

Bisikletiyle 5 yıldır Türkiye turları düzenlediğini anlatan Binali, şöyle konuştu:

“Son turumu, kulübümüzün sporcusu olan ve bir müddet önce gidiş geliş kazası sonucu kaybettiğimiz Ağababa Yahşi’nin namına yaptım. 20 günden bu yana yoldayım, 1090 kilometre misil geldim. Buradan Başkale, Tatvan ve Muş üzerinden Samsun’a gitmeyi düşünüyorum. Hakkari çok zaaf ettiğim ayrımsız düzlük. Ülkemin insanlarından şurası istiyorum, ikbal gözünü açsınlar. Hakkari’ye gelsinler, buranın behişt olduğunu görsünler. Hakkari, dağları ve doğasıyla ülkemin arz adamakıllı yerlerinden biri. Hakkari’ye geldiğimde kendimi Artvin’da hissettim. Doğası benziyor. Kentte dinamik güzelce insanların sıcaklığını gördüm. Gelecek yıl elan çok arkadaşla gelmeyi düşünüyorum.”

Share: