Endüstri ve Uygulayım Bilimi İş Birliği Kurulu, TEKNOKENT’i gündeme aldı

Uran ve Uygulayım Bilimi İş Birliği Oturmuş, Ilbay Ulu Polat başkanlığında bir araya geldi. TEKNOKENT’in gelişimine desteklerinden muhit tekmil paydaşlara teşekkürname fail, “TEKNOKENT, hepimizin kuma sorumluluğu. Farklılaştırıcı, sektörel bazda kümeleşme özelliğinden faydalanıp bilcümle beraber erbap çıkacağız” dedi.

Kütahya Sanayi ve Teknoloji İş Birliği Yerleşmiş (SANTEK) 2’inci Çevrim Toplantısı, Dumlupınar Tasarım ve Teknoloji Ihya Bölgesi (TEKNOKENT) gündemiyle Ilbay Yüksek Çelik başkanlığında yapıldı. Toplantıda tecim ve sanayi odaları ile kombinasyon sanayi bölgelerinin TEKNOKENT’le teşrikimesai çalışmaları enformasyon edildi, defa haritası çıkarıldı.

Valilik Derinti Salonunda yapılan toplantıya; Şehremini Prof. Dr. Bilen Işık, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Tevazulu, Vali Yardımcısı Buğra Karadağ, ticaret ve endüstri odası ile OSB’lerin temsilcileri katıldı.

TEKNOKENT’in gelişimine desteklerinden hava cemi paydaşlara teşekkür fail Ilbay Uca Polat, “TEKNOKENT, hepimizin kuma sorumluluğu. Üniversitemiz, belediyemiz, ticaret ve sanayi odalarımız, OSB’lerimizle, sektörel bazda kümeleşme özelliğinden faydalanıp bilcümle beraber sahip çıkacağız” diyerek konuştu

“Kütahya üzere kızıl bire bir vizyor”

TEKNOKENT’in Kütahya için değerli tıpkı vizyon olduğunu anlatım eden Ilbay Büyük Çelik, “Zinde bir enfrastrüktür kurulabilir ve ongun işletilirse ilişik değeri yüksek ürünler üreten firmaların yoğunlaştığı tıpkı bölgeye dönüşebilir. Firmalar Ar-Ge çalışmalarını, teknoloji altyapılarını geliştirerek hem tanıtım hem dahi ekosistem anlamında şehre nakil edilebilir. Bu, Kütahya amacıyla kızıl bire bir basiret” ifadelerini kullandı.

Dumlupınar Teknoloji ve Ihya Bölgesinde kâin TEKNOKENT’in yüzdelik 100 doluluk oranına ulaşması ve bulunan taleplerin artması zımnında Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanlığına yapılan katma çatı talebinin onaylanmasıyla çalışmaların başladığını hatırlatan Vali Polat, ekleme binanın 2023 yılının Haziran ayında faaliyete geçmesinin planlandığını aktardı. – KÜTAHYA

Share: