Enuygun: Bu yaz tatil amacıyla yeryüzü çok Antalya ve İzmir yeğleme edildi

Enuygun.com, bu yaz en haddinden fazla tercih edilen tatil bölgelerinin Antalya ve İzmir olduğunu bildirdi.

Enuygun.com açıklamasına göre, canlı aplikasyon üzerinden tayyare ve otobüs bileti satın düzlük ve otel rezervasyonu gerçekleştiren seyahatseverlerin yaş ortalaması 32, en çok yeğleme edilen tatil destinasyonlarıysa Antalya ve İzmir oldu.

Mobil uygulamadan uçak bileti satın alanların yüzdelik 58’i eş, yüzde 42’si ise eş kullanıcılardan oluştu. Otobüs biletinde bu şevket yüzdelik 53 koca, yüzde 47 karı yerine gerçekleşti.

Tüm yaz döneminde yer çok uçak bileti satılan eyyam Kurban Bayramı tatili tarihlerine denk geldi. Kurban Bayramı’nın balya geldiği temmuzda geçmiş taban bakarak irade otobüs biletinde yüzde 60, uçakta ise yüzde 200 arttı.

Yeryüzü fiyatlı tayyare bileti 62 bin 910 TL oldu

Bu yaz IOS kullanıcıları İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Adana şehirleri üzere tayyare bileti almayı tercih etti. Android kullanıcılarının tercihi ise İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Diyarbakır oldu.

Enuygun ateş parçası uygulaması üzerinden satın alınan sunma pahalı uçak bileti 62 bin 910 TL fiyatıyla azimet-dönme Hannover-İzmir rotası için oldu. Yeryüzü çokça otobüs bileti Ankara üzere alındı.

Bildirme çokça otobüs bileti alınan destinasyonları arasında Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya ve Adana dolay plana bundan sonra. Uygulama üzerinden alınan yeryüzü uygun otobüs bileti fiyatı 10 TL ile İstanbul- Dertli rotası olurken, sunu faziletli bilet ise sepet tutarı 3 bin 996 TL ile İstanbul- Van seferi amacıyla oldu.

Otel rezervasyonlarında İstanbul ve Antalya öne çıktı

Aplikasyon üzerinden otel verileri incelendiğinde yeryüzü çokça rezervasyon yaptırılan destinasyonlar arasında İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir ve Belgrad öne imdi.

Yeryüzü fiyatlı sepet tutarında 95 bin TL ile Antalya evvel tam kayran alırken, sunma makul pahalı ayırtma ise gecelik 65 TL ile Pattaya’dahi yapıldı. Kullanıcıların arz çokça aradığı konseptler ortada bungalov oteller, herhangi bir madde dahil oteller ve İslami oteller düz aldı.

“Kullanıcılar fiyatlardaki değişimleri usa vurma izleme edebildi”

Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer sunulan Enuygun Tecim Direktörü Orkun Özkan, 2022 yaz sezonunda iç hatlarda arzın daraldığını ve kullanıcıların vadi bulmakta zorlandığını belirterek, “Bu dönemde teknolojinin önemini aynı el elan gördük. Alelhusus sunduğumuz ‘Fiyat Alarmı’ kabilinden ürünlerle kullanıcılarımız ücretlerde yaşanan değişimleri strateji yazar, kendilerine yeryüzü akıllıca fiyata mübayaa işlemlerini tamamladı.” ifadelerini kullandı.

Gelecek yıl da değişik olumsuzluklar dolayısıyla sunma düşüşü yaşanabileceğini kaydeden Özkan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu nedenle bağırsak hatlarda gezi edecek kullanıcılarımızın elan evvel on paralık olmadığı büyüklüğünde erken davranarak seyahatlerini planlamaları gerekecek. Tüketicilerimiz, Enuygun faal uygulaması sebebiyle bütçesine göre uçak bileti, otobüs bileti, otel rezervasyonu ve araç kiralama seçimi yapabilir, tatilini biricik ayrımsız uygulama üzerinden çabukça planlayabilir.”

Share: