Erbakan’dan 6’lı masa açıklaması: Muhalefetteyken aralarında anlaşamayanlar iktidarda bittabi anlaşacak

Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Şeyh Edebali Firez ve Kongre Merkezinde planlı Bilecik 2’nci Dümdüz İl Kongresi’nde 6’lı masaya yönelik “6’lı masa ittifakı milletin derdine hal olmaktan çokça uzak. Aynı cumhur reisi adayında de uzlaşamıyorlar. Muhalefetteyken aralarında anlaşamayanlar, masa altından birbirlerini tekmeleyenler iktidarda kuşkusuz anlaşacaklar” dedi.

Baştan Bol Bolamat Partisi lideri Fatih Erbakan, partisinin Şeyh Edebali Ekin ve Kongre Merkezinde planlı Bilecik 2’nci Niteliksiz İl Kongresi’ne katıldı. Fatih Erbakan, burada yaptığı konuşmada, önceki 100 gün icraatları, 81 ile yüzlerce proje ve Milli Asıl kitapları ile sadece eleştiren değil hal ortaya koyan tıpkısı tehalüf anlayışı sergilediklerini söyledi. Erbakan, “6’lı masa ittifakı milletin derdine hal olmaktan çokça ırak. Tıpkısı Cumhur Reisi adayında dahi uzlaşamıyorlar. 37 buluşmada benzeri arpa boyu defa alamayan geçim üyeleri, iktidara gelecekler birlikte. Muhalefetteyken aralarında anlaşamayanlar, masa altından birbirlerini tekmeleyenler iktidarda lacerem anlaşacaklar. Ülkeyi ‘güçlendirilmiş parlamenter sistem’ dedikleri ve eskisinden hangi farkının olduğunu ayrımsız cins ortaya koyamadıkları, koşa çivi düzene götürecekler dahi” diyerek konuştu.

‘AİLEYİ KORUMAK İÇİN YUVALARI YIKAN 6284 SAYILI KANUNU KALDIRILMALIDIR’

Toplumun esas asal olan ailenin global güçlerin hedefinde olduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı ailenin korunmasına müteveccih atılacak adımları müspet bulduklarını tamlayan Erbakan, şunları söyledi:

“İstanbul Sözleşmesi doğrultusunda çıkarılan ‘6284 az kanun’ de familya yapısının bozulması, yuvaların yıkılması için geçer not yer etkin silahlardandır. Adalet Bakanlığı’nın resmi rakamlarına bakarak, 6284 dar kanun sebebiyle son 5 yılda ‘1 milyon 973 bin’ erkeğin evden tenkil cezası aldığı görülmektedir. Yani kestirmece olarak 2 milyon familya ve dolayısıyla 10 milyon kayırıcı bu garabet yasa yüzünden mağdur olmuştur. Bu uygulamalarda sunma çokça da avrat ve füru uymazlık görmüştür ve esasta ev müessesesi uymazlık görmüştür. Zira kocasından ayrılan, boydak bırakılan ve kıygın olan bundan sonra kadın olmuştur, milyonlarca çocuk bile yetim kalmıştır. Bu kanun bırakın kadını korumayı çıktı kadın şiddetine öğün açıyor. İstanbul Sözleşmesi’nin uzantısı, nahak, hukuksuz, ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı, allahsız, yuva yıkan aynı tuhaflık halindeki 6284 sınırlanmış kanun da derhal bozma edilmelidir. Buradan Baştan Refah Partisi adına bire bir öğün daha siyasal iktidara çağrıda bulunuyor, dış güçlerin bu sinsi oyunlarına maşa olmayın, milyonlarca yuvanın yıkılmasının günahına eş olmayın diyoruz.”

‘İLK PROJEMİZ YÜZDELIK 150 MAHIYE ZAMMI TAHSIS ETMEK OLACAK’

Erbakan, iktidara gelmeleri halinde projelerinin hazır olduğunu ve atacakları adımlara ilişkin, “Baştan Bol Bolamat iktidarında, vecibe yok, bindirim bulunmayan, alacak artışı bulunmayan, tutumsuzluk namevcut, aylaklık namevcut, ateş reçete yok. Balya bütçe var, havuz sistemi var. Paylaşımda adalet var, adilane bölüşüm var, milli kaynak paketleri var. Dirimlik gelmez önceki işimiz işçiye, memura, emekliye yüzdelik 150 mahiye zammı yazmak olacak. Bildirme bağan mütekait maaşı asgari ücretin altında olmayacak. Vatandaşın, çiftçinin banka borçlarının faizinin bir kereye belli silinmesi, anne besin ürünlerinden tek algı alınmayacak, minimal ücretten tek kazanç alınmayacağı amacıyla hem işçinin hem işverenin yüzü güldürecek adımlar atacağız” ifadelerini kullandı.

– Ankara

Share: