Ertuğrul Sağlam: Fenerbahçe’de rastgele oyuncu anbean formayı sırtına geçirebilir

Maharet yönetmen Ertuğrul Akva, Süper Lig’deki böke yarışında Fenerbahçe’nin ayrımsız kadem önde olduğunu aktardı. Akva, A Milli Takım Ustalık Direktörü Stefan Kuntz’a birlikte destek olunması gerektiğini belirtti.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü eliyle kombinasyon edilen musahabe için memleketi Gümüşhane’ye mevrut teknik direktör Ertuğrul Sağlam, Belediye Reisi Ercan Çimen’i ziyaret etti. Gümüşhane Üniversitesi Kurultay Merkezinde akademisyen ve öğrencilerle söyleşide bire bir araya gelmeden geçmiş Kuvvetli, Demirören Selen Ajansı’na hususi açıklamalarda bulundu. Memleketi Gümüşhane’de olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Kuvvetli, Süper Lig’deki şampiyonluk yarışıyla ilişik olarak, “Sezonun güzeşte bölümüne baktığımız antlaşma takımlar inişli çıkışlı grafikler ortaya koyuyorlar. Öne çıkan takımlara baktığımızda Fenerbahçe ve Başakşehir oldu. Konyaspor’un dahi sezonun başlangıcında bire bir çıkışı vardı. Onlar üstelik vakfe dönemine girdiler ama baktığımız zaman şuan dahi Fenerbahçe görüntü bakımından ayrıksı takımlardan biraz daha önde gibi gözükse birlikte geçtiğimiz sezonlara baktığımız ahit, sezona haddinden fazla şiddetli başlayıp elan sonra sezonu şampiyon kendisine tüketici bir nice mızıka var. Nedeniyle kaynak bakımından Fenerbahçe biraz daha şık, hangi yaptığını bilici ve sağlık veren futbol oynuyor. Az Buçuk elan yöre planda şu dakika Fenerbahçe” ifadelerini kullandı.

“FENERBAHÇE’NİN AVANTAJI GENİŞ KADROSUNUN OLMASI”Kuvvetli, Fenerbahçe Beceri Direktörü Jorge Jesus’un bilcümle oyuncularının formda kalmasını sağladığını söyleyerek, “Fenerbahçe’nin geniş bire bir kadrosu var. Jesus şunu fayrap etmek istiyor anladığım kadarıyla; seçme oyuncu benim amacıyla kebir ve herhangi bir aktör giderek formayı sırtına geçirebilir. Bu bakış açısı oyuncuların hepsinin formda ve oyunda kalmasını sağlıyor. Bu birlikte topluluk amacıyla çok iri ayrımsız avantaj ve geçtiğimiz haftalar bunun örneklerini de sergiledi. Oyuncular formayı kaptırmamak için canla başla savaşım ediyor. Fenerbahçe’nin avantajı açık ve kaliteli ayrımsız kadrosunun olması” şeklinde konuştu.”AVRUPA VE TÜRKİYE LİGİNDE MÜCADELEYE ALIŞMALIYIZ”Türk takımlarının hem Avrupa da hem de Türkiye liginde oynamaya alışması gerektiğini vurgulayan Sağlam, “Türk futbolu artık bu duruma alışmalıdır. ‘Çok yorgunuz’ gibi edebiyatı ayrımsız kenara bırakmalıyız. Futbol ekonomisi, ayak topu sektörü çok ilerliyor. Takımlar dolaşma geçtikçe ağır sıklet kazançlar elde ediyor. Avrupa futbolundaki prestije, bulunduğu yer ve karşılaşma kazandıkça elde ekonomik girdilere bakıldığında Avrupa kupaları dahi kaçınılmaz. Takımlarımızın burada olması gerekiyor. Ligde bol bir yerde bitirmemizin amacı Avrupa kupalarına karışmak. Bu başarıyı elde ettikten sonra Avrupa kupası maçları nereden çıktı emretmek; ironi içeriyor” şeklinde konuştu.”ŞENOL GÜNEŞ’İN GELMİŞ OLMASI BEŞİKTAŞ İÇİN İYİ BİR GÖRÜNTÜ” Beşiktaş’ta Valerien Ismael ile yolların ayrılmasıyla ilişkin üstelik düşüncelerini paylaşan Akva, şunları söyledi: “Ben istikrardan yanayım. Sadece Ismael özelinde değil, birçok örneğini yaşadık. Eskimemiş bire bir teknik direktörle itilaf sağlanıyor. İyi ayrımsız temel yapıyor. Methiyeler düzülüyor. Detaylı mütemadi sözleşmeler yapalım deniyor. Sonrası de 3-5 maçlık üzücü hâl, göklere çıkarılan hocayı istenmeyen adam zar ediyor. Bu anlayıştan bizim vazgeçmemiz geçişsiz. Ben keşki bitmeme edilseydi diyorum. Ama Şenol Güneş’in dahi mevrut olması dahi Beşiktaş zarfında ongun bire bir görüntü ortaya koyuyor.””MİLLİ TAKIM İÇİN İHTİYACIMIZ OLAN MADDE DESTEK VE İSTİKRAR”

Milli takımın yeni bire bir serüvene başladığını kaydeden Akva, “Dünya kupasında olmayışımız bizi üzdü. Milli takım maharet direktörü, Beşiktaş’tan arkadaşımız Stefan Kuntz. Milli takımda bile istikrarı yakalamalıyız. Kuntz’a destek olmamız ve arkasında durmamız lazım. Elan hoşgörüyle, elan pozitif kıymetlendirme ve eleştiriler yapılmalıdır. Çünkü mili bando hepimizin. Milli takımın başarısıyla hepimiz gelgel duyuyoruz. İhtiyacımız olan öz bindi ve abra” dedi.

Share: