Erzurum haberi… Aziziye’de yılın muhtarını Eş Güdümcü Ali İnci belirledi

Erzurum’un Aziziye ilçesinde yılın muhtarını SELIM Öğür Umumi Minval Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Ana Basamak Havza Koordinatörü Mualla İnci belirledi. Koordinatör Ulu İnci, 19 Ekim Muhtarlar Haset dolayısıyla Aziziye Belediyesi’nce tevhit edilen çekilişe katıldı. İlçenin 72 mahalle muhtarının isimlerinin bulunduğu kavanozdan Bayağı Canören Mahalle Muhtarı Kenan Güllük’ün ismini calip Mürtefi İnci, “Muhtarlar Gününü bile bu vesileyle kutluyor ve Aziziye ilçemizde yılın muhtarı yerine Canören Mahalle Muhtarı Kenan Güllük’ü zar ediyoruz” dedi.

Koordinatör İnci Aziziye’deydi

AK Fırka Umumi Merkez Yerel Yönetimler Başbuğ Yardımcısı ve Esas Merhale Havza Koordinatörü Yüksek İnci, Aziziye Belediyesi’nin envestisman, hizmet ve projelerine birlik sıcaklıkölçer verdi. Yanında Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanvekili Fevzi Çelik ve İl Domestik Yönetimler Başkanı Mehmet Akif Hoş’la gelişigüzel Aziziye Belediyesini musahabe fail Koordinatör İnci, Başkan Muhammed Cevdet Orhan’ın yaptığı sunumu nazik tıpkı hayranlıkla izledi. Çağ Erke Santrallerinden Termal Destekli Domates Seralarına, Termal Aquapark’tan Nısıf Olimpik Yüzme Havuzuna, Açıkça Yaşam Merkezi’nden Ilıca, Gezköy ve Yeşil Mahalle kentsel inkılap projelerine varıncaya büyüklüğünde Aziziye Belediyesi’nin hizmet ve yatırımlarının eksiksiz detaylarını önceki ağızdan dinleyen Büyük İnci, iz siyasetine aksan yaptı, Komutan Orhan’ı ve Aziziye Belediyesini kutladı.

Yüzölçümü Yer Büyük İlçe Aziziye

Meclis üyeleri ve belediye başbuğ yardımcılarının yanında Aziziye YANLIŞSIZ Parti yöneticilerinin birlikte katıldığı yerel yönetim buluşmasında mütekellim Belediye Reisi Muhammed Cevdet Orhan, Aziziye’nin yüzölçümü en şişman biçim ilçesi olduğunun altını çizerek, “65 bin nüfusa ehil olan Aziziye ilçemizde çokça açık benzeri coğrafyaya hizmet götürmekle mükellefiz. İlçemizin merkeze sunma ırak mahallesi Bayburt’la sınır komşusu ve 100 kilometre uzaklıkta bu bakımdan kısıtlanmış finansal imkanlarla böylesine açık tıpkısı alana hizmet ulaştırabilmenin gayretindeyiz. Anca ki, ilçemize vabeste mahallelere şu esas kadar muteber kilitli parke taşı taş miktarıyla Erzurum’dahi bir nice ilçeye sınırlanmış köyler bildirme bir iki iki evet dahi üç el parke taşı taşla kaplanırdı. Fakat biz görev süremiz dahilinde bütün köylerimizde bu ihtiyacı ortadan kaldırmış olacağız” diyerek konuştu.

Başbuğ Orhan’dan Teşekkür

Başbuğ Orhan, Erzurum’üstelik ilkin Büyükşehir Belediyesi olmak için hizmet üretim sürecinde destek aldıkları cemi çalım ve kuruluşlara teşekkürname ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere gösterdiği istikamette halkımız amacıyla hizmet üretiyor, im siyaseti noktasında yatırımlar yapıyor, projelerimizi biricik biricik hayata geçiriyoruz. Bu manada bizlere gelişigüzel nev imkanı sunan Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi özellikle almak üzere, parti yöneticilerimize, bakanlarımıza, milletvekillerimize, partimizin el ve ilçe teşkilatlarına ve meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Yılın Muhtarını Ulu İnci Seçti

Programda 19 Teşrinievvel’in benzeri zamanda Muhtarlar Günü olduğu hatırlatmasını fail Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Aziziye’da yılın muhtarını belirlemesini ise DOĞRU Öğür Umumi Eşkâl Yerli Yönetimler Başbuğ Yardımcısı ve Temel Basamak Nahiye Koordinatörü Şanlı İnci’den istedi. Aziziye’deki her muhtarın başarılı ve tıpkı o kadar üstelik kıymetli olduğunu ifade fail Orhan, “İstedik kim, ilçemizde yılın muhtarını seçerek 19 Teşrinievvel Muhtarlar Gününü taçlandırmış olalım” dedi.

Daha sonraları Aziziye’ye mecbur 72 mahalle muhtarının isimlerinin bulunduğu kavanozdan Aşağı Canören Muhtar Kenan Güllük’ün isminin yazılı olduğu kağıdı calip Koordinatör İnci, Muhtarlar Gününü kutladı ve bilcümle muhtarlara muvaffakiyet dileklerini iletti.

Dünden Bugüne Doğru Tümen

Genel Suret Domestik Yönetimler Başbuğ Yardımcısı ve Asıl Evre Toprak Koordinatörü Mürtefi İnci, Aziziye’ye yapılan yatırımlar ve yürütülen çalışmalardan etraf Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ı tebrik kartı ederek başladığı konuşmasını, dinleyenlerine Reisicumhur Erdoğan’ın özel selamlarını ileterek sürdürdü. İnci, AK Öğür’nin 3 Teşrinisani seçimlerinden bu zamana büyüklüğünde sabık sürede kaydettiği başarılarda özen çekti.

Ulu İnci, “3 Son Teşrin’da Umumi Başkanımızı seçtirmediler, engellediler, olur bilahare ne oldu? Siirt’te seçimler yenilendi ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan Başbakan oldu. 2007 yılında Cumhurbaşkanı seçimlerinde 376 krizi çıkardılar, YANLIŞSIZ Öğür’nin yükselişine engel olmaya kalktılar. O bariyer da aşıldı. 2009’birlikte global iktisadi kriz yaşandı, biz bunun birlikte üstesinden geldik. Sonraları Gezi olayları, 17-25 Açıklık, arkası sıra 15 Temmuz, soylu erki saldırılar birbiri ardına geldi. Bu hadiseleri, neler çektiğimizi ve ne engellerle karşı karşıya kaldığımızı yayımlamak üzere sıralıyorum. Ama biz ermiş milletimizin desteğiyle kül engellerin üstesinden geldik” diye niteleyerek konuştu.

İnci: Alay Malay Güçleneceğiz

Tüm dünyada Covid pandesinin peşi sıra toptan aynı konuşu kriz yaşandığını kaydeden İnci, ” Türkiye’üstelik bu süreci öyle kalifiye ayrımsız biçimde yönetiyoruz ki, tek kimesne mağdur olmasın diye niteleyerek elimizden geleni yapıyoruz. Keyif sistemimiz çalışıyor, yetişek sistemimiz çalışıyor, esnafa, çalışana, işçiye, memura, öğrenciye, gerekseme sahibine gene ulaşıyor, destek oluyoruz. Tıpkısı da farklı dünya ülkelerine çağrıştırmak geçişsiz; mali teessürat, erke krizleri, darboğazlar birbirini izliyor. İşte bu Türkiye’nin farkını ve Türkiye’deki yönetimin ustalığını gösteriyor. Bu süreçleri umum birliğiyle aşacağız, alay malay güçlenerek çıkacağız. Önümüzde intihabat var, hepimiz bireysel adına çalışacağız, vatandaşlarımıza anlatacağız, biz millete hizmetkar olmuşuz, bu ülkeyi milleti kıvılcım kadar aldırmaz masalara mı bırakacağız?” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların peşi sıra yerel yönetim buluşmasının anısına ajanda fotoğrafı çektirildi. – ERZURUM

Share: