Erzurum-Muş karayoluna 2 metre mesafede batık engin komutalı EYP düzeneği ele geçirildi

Erzurum- Muş karayoluna 2 metre mesafede gömülü engin komutalı EYP düzeneği ele geçirildi

ERZURUM – Erzurum’da yürütme edilen martir Cingöz Gedikli Mümessil Çavuş Murtaza Tarih operasyonunda güllabi ekipleri yoluyla Erzurum-Muş karayoluna 2 metre mesafede batak engin komutalı EYP düzeneği ele geçirildi.

Erzurum’a sınırlı Köprüköy ilçesinin Geyikli Mahallesi Uluderesi mevkiinde, Erzurum İl Güllabi Komutanlığı’nca yürütme edilen şehit Cingöz Gedikli Kıdemli Çavuş Murtaza Ruz operasyonunda; BTÖ mensuplarınca önceki yıllarda hazırlanarak, Erzurum-Muş yoluna yaklaşık 2 metre mesafede menfezin yanına batık vaziyette 3 nüsha elektrikli fünye, 10 kilogram Amonyum Nitrat ve 200 gram plastik patlayıcı ile güçlendirilmiş, 1.500 metre kablo fariğ engin komutalı EYP düzeneği ele geçirildi. Ekipler tarafından düzenek patlatılarak imha edildi.

Yetkililer eliyle yapılan açıklamada “Vatandaşlarımızın fert ve servet güvenliğinin sağlanması maksadıyla terörle uğraş üzerine, ilgili mevzuatın verdiği bitirme ve külfet çerçevesinde, güven ve güvenlik görevlerinin hesabına getirilmesine azim ve istikrar ile devam edilmektedir” denildi.

Share: