Eskişehir haberleri: Eskişehir’de cankurtaran ekiplerine müstakbel sürüş teknikleri eğitimi verildi

Eskişehir İl Cankurtaran Servisinde işyar ekipler, istikbal sürüş teknikleri eğitimi sonrasında slalom gösterisi sundu.

İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Ege Kurum Yaygı, Organize Uran Bölgesi’nde trafiğe tutkun alanda düzenlenen etkinlikte, Afyonkarahisar, Kütahya ve Bilecik’in dahi karışma olduğu bölgedeki ekiplere eğitim verildiğini söyledi.

Yılbaşından bu yana tahminî 100 kişinin güvenli ve ileri sürüş teknikleri konusunda terbiye aldığını tamlayan Pala, “Eskişehir özelinde bu eğitimlerin yanı sıra motosikletli ambulansların üstelik filomuza katılması ile vakaya ulaşım süremiz 5 dakikanın altına indirilmiş durumda.” dedi.

Yaygı, Eskişehir’deki 41 istasyonda 698 personelin, 69 ambulansla görev yaptığını anlatım etti.

Bilecik’te vazifeli acil tababet teknikeri Nurseda Gülmez ise eğitimin çokça artağan geçtiğini dile getirerek, “Trafikte nelerle karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Burada bunları deneme etmiş olduk. Bize özgüven sağlamış oldu. Eğitimde alelumum aracın hakimiyeti ile ilişik motor bilgisi, zincir takmanın birlikte parkurlar vardı.” diye niteleyerek konuştu.

Eskişehir 15. Kesim Eğitim Koordinatörü Seda Delice dahi 2022 yılında 4 defa ambulans sürüş teknikleri eğitimi düzenlediklerini, delege 81 personelden 14’ünün avrat olduğunu aktardı.

Etkinlik, eğitim düzlük personelin yaptığı slalom gösterisiyle sona erdi.

Share: