Ev ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığından çocuklara terbiye paketi

Karı ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Yoğunluk Yanık, okul hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Bakanlık adına çocukları kırtasiye ve pusula yönünden üstelik desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Ocak ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 yetişek tedrisat yılına hazırlık kapsamında kırsal bölgelerdeki gerekseme sahibi ailelerin beş ve ortaokula devam fail çocukları amacıyla “Eğitim ve Iş Destek Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Çeltek, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın rustik bölgelerindeki gerekseme sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; yalın çantası, kalem kutusu, tagaddi çantası, boya, defter, türlü kadar malzemelerin birlikte Nezaret yoluyla internet sitesinden car edilen Bala Dostu Tezkere Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Destek paketlerinde Eş ve Içtimai Hizmetler Bakanı Kederli’ın, çocuklara yazdığı mektup birlikte meydan alıyor.

Bakan Kükremek Acılı, konuyla ilgili değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günce Eylem Planı doğrultusunda sabık yıl 22 ilin rustik bölgelerinde füru üzere apotr ve engelleyici hizmetler karşı brifing yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu kafasız bildirimler üstüne bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını ifade fail Kederli, yavru esirgeme ateş parçası ekipleri yoluyla kırsal bölgelerdeki çocukların yardımcı ve inhibitör hizmetlere erişimini artırmaya ve punt eşitliği sağlamaya yönelik icraat yürütüldüğünü anlattı.

Yeni terbiye öğretim yılı başlarken rustik bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi üzere “Terbiye ve Gelişim Destek Paketleri” hazırlandığına belen fail Üzüntülü, şunları kaydetti:

“Ekol hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yerine çocuklarımızı kırtasiye, mektup yönünden dahi destekliyoruz. Eğitim ve Gelişim Destek Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin yanında Bakanlığımızın hazırladığı Yavru Dostu Betik Listesi’ndeki kitaplardan birlikte koyduk. Okula kamu adına başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza muvaffakiyetli tıpkısı eğitim tedrisat yılı diliyorum.”

Share: