EYT ne zaman çıkma? Serencam dakika EYT haberleri 2022… İşte EYT’de serencam ebat!

EYT hangi ahit çıkacak? Son zaman EYT haberleri 2022… İşte EYT’üstelik son durum!

EYT akıbet an açıklaması Iş ve Sosyal Düzenlilik Bakanı Vedat Bilimci’den geldi. Nazır Bilimci EYT açıklamasında bu nöbet tarih birlikte verdi. Olur, EYT ne devir çıkma? İşte serencam dakika EYT haberleri ve “EYT çıkma mı?” sorusunun yanıtı…

22.07.2022 17:12 Sonuç Güncelleme: 22.07.2022 17:14

A A
Sürdürümcü ol Google News’üstelik Paylaş FlipBoard’bile Paylaş

Veri devam ediyor

Haberin devamı

Bilim bitmeme ediyor

Haberin devamı

Gözyaşı şartı dolayısıyla emeklilik işlemleri başlamayan binlerce EYT’li Vekil Bilim Adamı’den mevrut son açıklamaya yöneldi. Önümüzdeki günlerde yeni adımların atılacağının anlaşıldığı açıklama sonrasında gözler ati resmi duyurulara çevrilecek. İşte süreçte akıbet boyut ve Vekil Âlim’in açıklaması…

EYT ÇIKACAK MI, SERENCAM EBAT NE? BAKAN BİLGİN AÇIKLADI!

Milyonların beklediği EYT’dahi kez haritası açıklandı. Vekil Âlim, “Bakanlık bünyesinde iş grubu oluşturduk. Arz makul formülü bulacağız. Aranjman sunma geç karı ayında Meclis’e sunulacak” dedi.

Iş ve Sosyal Asayiş Bakanı Vedat Bilimci, düzenlemenin yeryüzü geç ev ayında TBMM’ye sunulacağını aktardı. Hükûmet toplantısının arkası sıra soruları yanıtlayan Vedat Bilimci, EYT düzenlemesiyle ilişik yerine vekâlet bünyesinde kurulan benzeri ekiple yürütülen çalışmalar sonucu yeryüzü akıllıca formülün devreye konulacağını belirtti.
Yaptığı değerlendirmede “Çalışmayı tamamlayıp sendikaların birlikte taleplerini alacağız” diyen Nazır Vedat Bilimci, şu açıklamalarda bulundu:
 
 “EYT ile ilişkin bildirme akıllıca formülü uygulamaya sokma niyetindeyiz. Benzeri aynı ve mazruf veremem amma çok sayıda yöntem var. Alternatifler var. Bu alternatifler üzerinden çalışmalarımızı yapacağız. İşin tıpkısı mali boyutu var.”
 Çalışmamız bir noktaya geldiğinde Hazine ve Maliye Bakanlığı üstelik çalışmamıza katılacak. Onların üstelik bu formüller üstünde hesaplamalar yapmasını bekleyeceğiz.
 
O formüllerin her birinin ayrı maliyet hesabı yapıldığında Cumhurbaşkanımıza sunacağız. Kararı Cumhurbaşkanımız verecek. Yıl sonuna kadar Meclis’e sunamazsak, en geç eş ayında bu düzenlemeyi TBMM’ye sunacağız.”
 
 
 

 

 

Share: